Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 FOTO: Fotograf Zdeněk Přibyl vystavuje v zimní zahradě lidi

 PRACHATICE - 6. února 2017 - 14:25 - Druhá letošní výstava přivedla 1. února do komorní galerie Zimní zahrada v prvním patře Nové radnice v Prachaticích fotografa a novináře Zdeňka Přibyla. V posledních letech se tu objevuje se svými snímky vždy zpravidla na jeden měsíc v roce. Jeho nová výstava potrvá do konce února.

 Text: Tomáš Přibyl, foto: Tomáš Přibyl a Karel Rabenhaupt 

    www.dre-kon.cz

   Zatímco vloni v létě tu na přání svých stálých příznivců úspěšně vystavoval své čtyřicet let staré výtvarné fotografie, letos se představil první částí zamýšleného cyklu Jak jsem potkal lidi. Při výběru snímků se zaměřil spíše na známé tváře z politického, kulturního i společenského života. A nejen z Prachatic, ale z celé republiky, kteří město a okolí navštívili.

   Návštěvníky vernisáže přivítala pracovnice odboru kultury, školství a cestovního ruchu prachatické radnice Miroslava Le Guen. Výstavu zahájil a o autorovi fotografií promluvil starosta Prachatic Martin Malý. "Hned po Galerii Dolní brána je Zimní zahrada místem, kde představují svou tvorbu významní tvůrci z našeho města, regionu i jižních Čech. Výstava fotografií Zdeňka Přibyla do této skupiny rozhodně patří," uvedl starosta. Pochválil také působivý výběr fotografií. "Ať vám to dobře fotí i nadále," dodal Martin Malý.

   Předseda Asociace jihočeských výtvarníků Vít Pavlík poznamenal, že Zdeněk Přibyl byl jako fotograf letos přijat za člena AJV. "Buďme rádi, že ho máme," dodal s úsměvem.

   Zdeněk Přibyl podle svých slov vystavuje v Zimní zahradě 44 velkých barevných i černobílých fotografií. Jde o výběr z jeho novinářské činnosti za čtyřicet let, které si připomíná právě letos. Ze snímků shlížejí na návštěvníky skutečně tváře lidí, které fotograf potkal a fotografoval.

   "K výstavě mě inspiroval syn Tomáš, novinář a spisovatel, který to výročí 40 let novinářské fotografie vede v patrnosti. Na fotkách tu jsou tři prezidenti a tři předsedové vlády ČR, čtyři starostové Prachatic, jedna královna Velikonočního ostrova, kardinál římsko katolické církve Miloslav Vlk, řada umělců různého zaměření, ale také třeba lékaři, sportovci a v neposlední řadě jeden cigánský funus," uvedl Zdeněk Přibyl. Dodal, že takříkajíc obyčejných lidí bude příště na fotkách určitě ještě více.

   Dodejme jen stručně, že Zdeněk Přibyl absolvoval Školu výtvarné fotografie při Střední průmyslové škole grafické v Brně. Čtyřicet let pracuje jako novinář a fotožurnalista, nyní v soukromém internetovém deníku PRACHATICKOnews.cz.

   Spolupracuje s prachatickou radnicí, svými fotografiemi města doprovází cyklus výstav výtvarného umění SALVE Prachatice putující po různých evropských městech. Vloni se také poprvé aktivně zúčastnil mezinárodního SALVE jako tvůrce, a to jak dílny, tak závěrečné výstavy.

 
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist