Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 FOTO: Nová výstava Fotoklubu F2,8 je nyní o detailu a makru

 PRACHATICE - 28. ledna 2017 - 9:45 - Kdo zahajuje takhle brzy na začátku nového roku výstavní sezonu v proslulé Galerii Dolní brána v Prachaticích? To je ale otázka - přece Fotoklub F2,8 Prachatice! Už šestnáctou výroční klubovou výstavu fotografií tu otevřeli v úterý 24. ledna. Jejím tématem je detail a makro. Potrvá nejméně měsíc.

 Text a foto: Zdeněk Přibyl

    www.dre-kon.cz

   Prachatičtí fotoklubáci mají jak známo početný houf příznivců, příbuzných, známých, kamarádů a kamarádek. Ti všichni dokážou zaplnit galerii hodně hustě. A nevadí jim, že při už tradičním důkladném a rozhodně ne krátkém zahájení lehce ve stylu Járy Cimrmana se jich větší část tísní vzadu u přebohatého bufetu, moc toho nevidí, ale nasávají atmosféru a jsou u toho.

   Bylo tomu tak i v úterý. Umělci se opět poznali podle šály na krku a nově i kelímku se svařáčkem s nalepeným vlastním jménem a příjmením. Profesoři a asistenti nejprve vysvětlili vznik a obsah slov detail a makro, přednášky obohatil i známý japonský a v Čechách těžce zkoušený výtvarník Uko Ješita. Následovala praktická ukázku jak se makro fotí, dvě humorné soutěže a odměny pro vítěze....

   Povedl se i závěr zahájení, při němž se vystavující fotografové představili publiku a napáskovali se do dlouhé řady, že se tak tak vešli do záběru širokoúhlého objektivu našeho redakčního canonu.

   Vystavené fotografie si braly většinou na mušku obrovsky zvětšené záběry z říše přírody, hlavně hmyzu. Detaily také často překvapovaly, líbily se i ty ve svatebním duchu. Zaujaly i dosud nepoškozené miniatury  Uko Ješity. Novinkou byla i fotografická práce s s osvědčenými QR kódy. Vtipně působilo i druhé občerstvení v horním patře galerie - bylo totiž namalované na ubrusu obklopeném židlemi, tedy až na talířek se skutečnými bonbóny.  

   Vernisáž byla jako vždy setkáním dobrých přátel. Tak jsme tady například potkali Petru Střelečkovou, díky které se během roku mnohokrát dobře domluvíme s našimi italskými přáteli, kteří přijíždějí koncertovat nebo tvořit na Salve. Uvítání "ztraceného syna" si užil Pavel Bače, který se čerstvě vrátil od protinožců z Nového Zélandu a z Austrálie, takže se můžeme těšit na jeho nové fotografie nejen tamního ptactva. Mladému panu Štemberkovi viditelně chutnaly bílé perníčky s polevou. Nám také, společně s pikantními kanapkami...

   Pro mě bylo zajímavé i setkání s polaroidem na okamžitou fotografii, která má své příznivce a dokonce je jich pořád víc. Po této výstavě fotoklubu možná přibude i víc lidí, kteří se zajímají o makro a detail.

 
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist