Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 Proměny Prachatic na mapách očima univerzitních studentů

 PRACHATICE - 16. ledna 2017 - 00:00 - Město Prachatice spolu s katedrou výchov uměním Pedagogické fakulty Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem připravilo do Zimní zahrady prachatické Nové radnice další zajímavou výstavu. Nese název Proměny Prachatic na mapách očima studentů.

 Text a foto: Zdeněk Přibyl

    www.dre-kon.cz

   "V mapách najdeme touhu lidstva po poznání, objevení něčeho nového, zájem o cestování a dobrodružství. V mapách se ukrývají sny a fantazie lidstva," uvedl při zahájení výstavy vedoucí katedry výchov uměním Vladimír Šavel.

   Uvedená myšlenka podnítila jedno z témat katedry výchov uměním UJEP v Ústí nad Labem. Totiž zpracovat mapu Prachatic tak, aby se stala uměleckým dílem. Jinak řečeno - vystavené práce studentů, kteří pracovali hlavně pod vedením Šárky Coganové, si kladou za cíl představit město samotné pomocí minulých a současných kartografických dokumentů s přesahem do výtvarné oblasti.

   A jestli dosud nemáte představu, co tímto postupem vzniklo, je jen jedna možnost - zajděte se do Zimní zahrady sami podívat. Otevřeno je tu v pracovní době Městského úřadu od pondělí do pátku, až do 27. ledna.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist