Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 Do volarské galerie přijela vlaková souprava s fotografiemi

 VOLARY - 15. listopadu 2016 - 7:37 - Volarská galerie zažila ve čtvrtek 10. listopadu přesně v 16.04 příjezd speciální vlakové soupravy. S ní do této "stanice" přijel muž ze Stifterova pošumavského železničního spolku, mladý fotografující výpravčí Petr Marek. A nepřijel s prázdnou.

 Text a foto: Ladislav Beran

    www.dre-kon.cz

   Petr Marek totiž přivezl jako zbožný dar výstavu svých fotografií. Jejich tématem jsou šumavské lokálky jezdící mezi stanicemi Vimperk, Volary a několika dalšími krásnými místy Šumavy. Snímky budou k vidění v Galerii Volary až do konce letošního roku.   Ve vlakové soupravě všechny cestující přivítali výpravčí Roman Kozák, vlakvedoucí Roman Hajník, vedoucí přepravy Vladislav Šlégr a revizor Petr Marek. Roman Kozák stručně mladého fotografa představil. "Byť je mladý, tak je výborným fotografem, a hlavně - není to žádný Šotouš. Tedy fotograf, který nás na železnici ohrožuje, kde se dá, a je takové to pako, které je schopno skákat na vlak, či diktovat si, kam až má souprava jet," řekl Roman Kozák.

   U tohoto tématu řeč ještě chvíli zůstala. Podle Romana Kozáka představují tito nevybíraví lidé skutečné ohrožení pro železnici. "Když jsme loni pořádali Silvestrovskou jízdu, tak ve Vimperku na návěsti byli nalepeni tři fotografové na sobě, jen proto, aby viděli číslo lokomotivy a celou soupravu," uvedl výpravčí Kozák. Poté představil Petra Marka jako nejmladšího člena Stifterova pošumavského železničního spolku, který letos slaví 25. let od založení.

   Jak ten čas letí, spolek byl tehdy založen tady ve Volarech. A stejně jako před lety je tato výstava u nás také jako první, aby časem jela naší soupravou do jiné stanice.

   Autor snímků Petr Marek pak představil svou výstavu a dodal: "Říká se, že nejhezčí pohled je z hřbetu koně, ale pro mne je to pohled ze staženého okénka vlakové soupravy na ubíhající krajinu a krásy různých míst. To je fascinující."

   Fotograf poděkoval všem, kteří mu umožnili výstavu ve Volarech uskutečnit. Pozval přítomné zájemce k prohlídce fotografií a nabídl i pravé železničářské občerstvení.   Na závěr železničáři Stiftrova pošumavského železničního spolku pozvali všechny přítomné na letošní Silvestrovskou jízdu, která bude mít téma Cesta kolem světa.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2016, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist