Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 Klarinetový soubor oslaví 10 let koncertem a vydává nové CD

 PRACHATICE - 3. října 2016 - 8:06 - Koncertem v prachatickém městském divadle oslaví své desáté narozeniny Klarinetový soubor Prachatice. Oslava kulatin proběhne konkrétně 21. října od devatenácti hodin.

 Klarinetový soubor Prachatice

    www.dre-kon.cz

   Prachatičtí klarinetisté Jan Hovorka, Petr Chalupský, Tomáš Janoušek a Jaroslav Masáček si pro tuto slavnostní příležitost pozvali své hosty, kteří se během večera představí publiku. Je to saxofonový soubor Saxmania z Vysočiny, Pěvecký sbor Fontána SPgŠ Prachatice pod vedením Petry Kůsové, klavíristka Drahoslava Satorová, Marcela Haspeklová, zpěváci Natálie Kubištová a Karol Komenda, kteří se také podíleli na vzniku zbrusu nového CD Klarinetový soubor Prachatice X. (Desítka), které v těchto dnech vychází.

   Spoluúčinkujícími budou také klarinetisté Tomáš Mayer, Jiří Pecka, Jan Antel a Vít Neužil. V sestavě osmi klarinetistů zazní v naprosté premiéře úprava Serenády Wolfganga Amadea Mozarta pro speciální obsazení klarinetového okteta.

   Klarinetový soubor Prachatice vznikl přesně před 10ti lety konkrétně 6. října 2006 a celou svou dráhu si společně s návštěvníky a posluchači koncertu retrospektivně připomene společně se svými hosty. Během této desetileté dráhy získal celkem deset zlatých a tři stříbrné ocenění na zahraničních a domácích festivalech, účinkoval v mnoha evropských zemí.

   Zbrusu nové CD, vydané a nahrané speciálně pro tuto příležitost bude také zde pokřtěno. Obsahuje deset nových nahrávek různých žánrů a stylů od hudby klasicismu po moderní písně filmovou a muzikálovou tvorbu - motivy z filmů Hvězdné války, Měsíční serenádu Glenna Millera, Slovanský tanec Antonína Dvořáka, píseň Somewhere Over The Rainbow v podání Natálie Kubištové, Pretty Woman v podání Karola Komendy, Con Te Partiro z repertoáru Andrea Bocceliho, Klarinetový tanec Františka Jančíka, skladbu, kterou klarinetovému souboru věnoval Josef Vejvoda, syn autora světoznámého hitu Škoda lásky a jiné.

   Koncert je připravován ve spolupráci s KIS Prachatice. Předprodej byl zahájen 26. září v prachatickém Infocentru.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2016, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist