Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 OBRAZEM: Do Husince zavítal Cimrman slavící padesátku

 HUSINEC - 27. září 2016 - 9:17 - Pátek 23. září bude do dějin Husince jistě zapsán jako významný den. Mnoha skvělými akcemi již prověřené místní kulturní komisi se povedl husarský kousek. Uspěla totiž s pozváním jedné z nejznámějších divadelních společností, která dokonce letos slaví veliké jubileum, půlstoletí trvání.

 Text a foto: Hana Betty Němečková

    www.dre-kon.cz

   Husinečtí zažili nevšední událost, protože se svojí zatím poslední divadelní hrou přijelo populární Divadlo Járy Cimrmana. Pochopitelně v čele s hercem a scénáristou oskarového filmu Kolja Zdeňkem Svěrákem, nositelem i mnoha jiných významných ocenění. Není proto divu, že vstupenky na "České nebe" byly bleskově vyprodány.

   V předsálí kulturního domu se k radosti příchozích před začátkem představení a také o přestávce prodávaly knížky Zdeňka Svěráka a drobné upomínkové předměty s charakteristickými výroky Járy Cimrmana.

   Do posledního místa obsazený sál bouřlivě přivítal Zdeňka Svěráka, který přednesl první část tradiční úvodní "vědecké" přednášky, tentokrát o okolnostech nalezení 15. hry zmíněného velikána. "Historická fakta", která postupně odkrývali další "badatelé", vyvolala veliký ohlas a patřičně naladila přítomné na děj následující. Nadšené publikum vnímavě reagovalo na jednotlivé repliky, smálo se a aplaudovalo i během vlastního představení každou chvíli.

   Dlouhý závěrečný potlesk ve stoje dokázal, že Jára Cimrman se svým divadlem i po padesáti letech nezestárnul a neztratil nic ze svého pověstného humoru. Dokázal tak i v Husinci, že neoficiální titul v anketě o největšího Čecha získal oprávněně! :-)

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2016, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist