Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 Prachatické muzeum funguje od prázdnin pod novým vedením

 PRACHATICE - 12. září 2016 - 22:00 - Je to asi největší personální změna v institucích na Prachaticku letošního roku. Dlouholetý ředitel Prachatického muzea Pavel Fencl odešel do zaslouženého důchodu a na jeho místo nastoupil s prázdninami Petr Berkovský - muž několika profesí s neobvyklou říší zkušeností, které souvisí i s jeho novou pozicí.

 Text a foto: Tomáš Přibyl

    www.dre-kon.cz

   Jednačtyřicetiletý Petr Berkovský se narodil v Jindřichově Hradci, ale většinu života prožil na Českobudějovicku, kde žije a dojíždí do Prachatic. Je ženatý a má dvě děti.

   Vystudoval nejprve stavební průmyslovku - obor pozemní stavby. Poté přidal vzdělání v oboru kameník a štukatér, kterému se několik let věnovat a nakonec vystudoval i učitelství výtvarné výchovy pro základní umělecké školy. A v ZUŠ také učil. Jeho nejvýraznější zkušeností je devět let práce v Alšově jihočeské galerii, kde prošel od pozic jako je konzervátor nebo správce depozitáře až k tomu, že tuto instituci přes rok řídil. "Tam jsem se naučil spoustu věcí, které využiji i na postu ředitele Prachatického muzea," řekl Petr Berkovský pro PRACHATICKOnews.cz

   Při předávání funkce pomohlo, že se jak odcházející, tak nastupující ředitel, znali z porad ředitelů krajských institucí. Petr Berkovský se proto netají, že by na práci Pavla Fencla rád navázal. "Určitě bude pokračovat spolupráce s regionálními institucemi jako je třeba město," řekl s tím, že oceňuje rodinný charakter a atmosféru muzea i města. Na začátku svého působení se setkal například i s tím, že lidé do muzea zavolají, aby se poradili o pravopisu.

   Z věcí, na které by se rád zaměřil, patří například lepší využití budov muzea. "Velkým handicapem je nyní edukační program, protože lektorka odešla na mateřskou," řekl Petr Berkovský s tím, že chce budovat vztah s Prachatickým muzeem už od nejmladší generace navštěvující základní školy.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2016, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist