Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 "Pozvat do Prachatic legendární KATAPULT chci už dávno...!"

  PRACHATICE - 8. září 2016 - 7:23 - V prachatickém hotelu Park vystoupí v sobotu 12. listopadu (nový termín - pozn. redakce) legendární rocková skupina KATAPULT. O přípravách tohoto koncertu, který se určitě stane svátkem všech fanoušků kapely, ale také o pozitivních změnách, které v hotelu Park už dlouho probíhají a ne vždy o nich veřejnost ví, jsme hovořili s jeho manažerem Ivo Blažkem.

 Ptal se a fotografoval: Zdeněk Přibyl

    www.dre-kon.cz

Co tě přivedlo do Prachatic a jak dlouho šéfuješ hotelu Park?

Do Prachatic mne pozval můj dlouholetý kamarád, abych se pokusil dát dohromady hotel Park, který již několik let vlastní. Bohužel, on nemá čas se o hotel starat. Střídali se mu tam různí nájemci, kteří rozkradli zařízení, neplatili za vodu, elektriku ani plyn, což mělo za následek, že hotel byl často bez vody a elektriky. Poslední nájemce dal zařízení smrtelnou ránu, když zde ubytoval různé nepřizpůsobivé občany a sociálně slabé jedince a nechal si od státu za ně platit ubytování. Tito lidé devastovali vnitřek budovy a poslední zbytky zařízení. Hotel Park v Prachaticích, familiérně přezdívaný jako "Veteš", se zapsal do podvědomí místních občanů jako doupě, kterému je potřeba zdaleka se vyhnout.

Tuto historii jsem zjistil bohužel až časem. Když jsem sháněl řemeslníky kvůli opravám, a když jsem řekl, že potřebuji opravu v hotelu Park, tak všichni jenom nadávali, že tam nepůjdou, protože jim dluží peníze za provedené práce. Dalo mi to strašnou práci řemeslníky přesvědčit, že já nikomu nic nedlužím a vše ihned platím. Prostě špatná pověst se udělá hned, ale náprava trvá několik let. Nicméně - pro mne je to výzva tento barák udržet v chodu a postupně ho opravovat z peněz, které utržím. V hotelu jsem od září 2013.

Co se ti v hotelu Park už podařilo?

Podařilo se mi zprovoznit celý komplex budov a ve spolupráci s Ing. Petrem Solarem, který do hotelu Park přemístil svoji firmu Šumava Gastro, jsme našli využití pro hotelovou kuchyni. V současné době zde funguje jídelna, kam chodí lidé a zaměstnanci z okolí na obědy. Také se mi podařilo alespoň částečně zprovoznit multifunkční sál, kde pořádáme několikrát do roka rockové koncerty.Jaké další kroky na tebe nyní čekají? A kam to chceš takříkajíc dotáhnout?

Moji snahou je v první řadě dostat multifunkční sál do stavu, aby zde mohly opět probíhat plesy a jiné společenské akce. První vlaštovky již jsou v podobě několika maturitních plesů. Chtěl bych, aby sál mohl sloužit pro různé konference, ale to je ještě běh na dlouhou trať.

Hudební fanoušci vědí, že vracíš do hotelu Park koncerty rockové i tvrdší muziky. Jaký je tvůj vztah k této hudbě?

Mám rád rockovou muziku a proto ještě s jedním prachatickým nadšencem pořádáme rockové koncerty. Ale zase to je o dřívější špatné pověsti hotelu Park, kam lidi nechtěli chodit, protože tam kdysi byla zima, kdysi tam nefungovalo wc a kdysi... atd. Ale postupně lidi zjišťují, že opak je pravdou, a že vše funguje jak má, a já zase zjišťuji, že na koncertech potkávám lidi, kteří se k nám přišli již po několikáté pobavit, a to mě zahřeje u srdce a říkám si, že asi tu svoji práci nedělám tak špatně.

Jak se získává taková vyhlédnutá kapela?

Domluvit koncert je záležitost rok až rok a půl předem, protože hudební skupiny mají nasmlouvané koncerty třeba na dva roky dopředu. Potom to je také v první řadě o penězích, které hudební skupiny požadují za svoje vystoupení. Jelikož nemáme žádné dotace na kulturu, tak můžeme pozvat jenom takovou skupinu, o které jsme přesvědčeni, že na ni lidi přijdou, a my je dokážeme zaplatit a neprodělat. Provoz tohoto sálu je finančně velice nákladný, a proto musím pečlivě vybírat a zvažovat koho pozvat. Ale i tak je to vždy sázka do loterie :-))

Jak to bylo s KATAPULTEM, který přijede koncertovat do hotelu Park 1.října?

Pozvat do Prachatic legendární skupinu KATAPULT jsem uvažoval již hodně dlouho. Vloni jsme s frontmenem skupiny Oldou Říhou našli termín, kdy by mohla skupina KATAPULT v Prachaticích vystoupit. Mají nabitý program a jednání nebylo jednoduché. Obzvlášť když jejich poslední vystoupení v Prachaticích bylo po organizační stránce fiasko a mám pocit, že nedostali ani zaplaceno.

Máš k této skupině zvláštní vztah?

KATAPULT je skupina mého mládí, kdy jsem byl v pubertě, a tak jako většina mých vrstevníků v době hlubokého komunismu jsme poslouchali buď Olympic nebo Katapult. Hudba Katapultů mi byla bližší, byli to takoví rebelové s delšími vlasy, než bylo tehdy v ČSSR zvykem, a hráli a hrajou i dnes alespoň pro mne velice líbivé písničky. A tak doufám, že příznivců skupiny KATAPULT je v Prachaticích a okolí hodně a všichni se na ně přijdou podívat. Bohužel, jak šla léta, tak se dva zakládající členové skupiny ocitli již v hudebním nebi...

Vzal bys na koncert KATAPULTU své dcerušky a svou ženu?

Manželka se na koncert moc těší a starší dceru určitě vezmeme na koncert sebou.

Na jaké koncerty se letos můžeme v Hotelu Park těšit?

V říjnu ještě bude koncert skupiny ŠKWOR, která u nás s velkým úspěchem vystupovala cca před rokem a půl, a začátkem prosince u nás bude hrát skupina TURBO. Původně jsme plánovali takový vzpomínkový podzim a měli jsme domluvenou i skupinu CITRON, ale ti bohužel svoje podzimní turné zrušili.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2016, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist