Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 Sbírka zastupitele a trenéra Miroslava Lorence už rychle mizí

 PRACHATICE - 8. srpna 2016 - 14:34 - O sbírku básní, kterou její autor Miroslav Lorenc nazval Okamžiky snů, je velký zájem. Prachatický zastupitel a trenér ji jako svou první veřejně vydanou sbírku představil v květnu a více než polovina nákladu už je pryč. Takový zájem je u poezie v dnešní době výjimečný a navíc neutuchá.

 Text a foto: Tomáš Přibyl

    www.dre-kon.cz

   "Je pravdou, že jsem své okolí (sportovní) napsáním Okamžiků snů hodně překvapil. Verše jsou cílené na někdy běžné životní situace (Kocovina, Nedočkavost), ale i intimita (Dychtivé očekávání) je ve verších určitou formou vyjádřena. Velice si považuji, že mi jedna paní napsala, že Okamžiky snů koupila svým sestrám jako dárek. To opravdu potěší a zároveň mě to nakopne pro další tvorbu," řekl spokojený autor s tím, že je možné, že jeden jeho v Itálii žijící kamarád se možná pustí do překladu do italštiny.

   Jedna z básní, která ve sbírce zaujala, se jmenuje Zkušenosti. O čem je? "V dnešní přetechnizované době bohužel vázne mezilidská komunikace (z očí do očí, psaní dopisů aj.). Současná mladá generace bývá sobecká a vytrácí se vlastnost dělat radost někomu jinému. A právě životní moudrost čerpá člověk z mezilidských vztahů. - A proto žijme tak, abychom v životě nikoho vědomě svými činy neurazili. - Svědomí a vědomí jdou ruku v ruce a každý má nastavené tyto dvě hodnoty morálky jinak. Já životní optimista věřím, že - a všem nám spolu dobře bylo," vysvětlil Miroslav Lorenc s citacemi z básně.

   Okamžiky snů jsou o životě, lásce a milování ale i o naději. Nechybí ani přírodní motivy a báseň o podzimu se bude líbit každému milovníkovi tohoto ročního období. Některé básně mají jen jednu sloku a je poznat, že Miroslav Lorenc neopěvuje jen krásu života, ale také se nad ním zamýšlí a některé texty tak mají lehce filosofický podtext. Zájemci si o sbírku mohou psát na e-mail autora: m.lorky@seznam.cz nebo si ji koupit v prachatických knihkupectvích pod Dolní branou a U Šindeláře.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2016, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist