Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 Stříbrná mezinárodní cena pro Klarinetový soubor Prachatice

 PRACHATICE - 14. července 2016 - 8:32 - Do své dlouhé a rozsáhlé sbírky ocenění, které prachatický klarinetový soubor vybojoval za deset let své existence v mezinárodních soutěžích v mnoha zemích Evropy, si tento víkend uložili klarinetisté Jan Hovorka, Petr Chalupský, Tomáš Janoušek a Jaroslav Masáček druhou stříbrnou cenu z Mezinárodního mládežnického hudebního festivalu, který se konal na Slovensku v Bratislavě za účasti souborů a seskupení z celého světa od Austrálie až po Kanadu.

 Klarinetový soubor Prachatice

    www.dre-kon.cz

   O výsledku rozhodla mezinárodně složená porota zastoupená profesory hudebních škol a akademií z USA, Slovenska a Německa. Českou republiku zastupoval pouze prachatický klarinetový soubor. V průběhu festivalu ještě zahrál na festivalovém koncertě v hudební síni Klarisky v centru Bratislavy a představil zde muzikálový, klasický i současný repertoár, který již tradičně hraje ve svých vlastních úpravách.

   V současnosti se chystá mimo jiné na koncert ve stezce korunami stromů poblíže Lipna, dále pak v srpnu na týdenní účinkování v italském letovisku Rimini, kde bude svými večerními koncerty zpříjemňovat pobyt hostů a návštěvníků této oblasti. Na podzim, konkrétně 21. října, se bude v Městském divadle v Prachaticích konat slavnostní koncert 10 let Klarinetového souboru Prachatice, kde zároveň bude vystupovat mnoho hudebních hostů a přátel. Dojde také ke křtu novinkového CD X. - desítka, které vyjde již začátkem září. Věříme, že i tento hudební dárek potěší mnoho posluchačů a zájemců. 

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2016, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist