Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 OBRAZEM: Volarská galerie hostí výstavu Vladimíra Šavela jr.

 VOLARY - 13. července 2016 - 13:44 - Nová výstava ve Volarské galerii nese název Z ateliéru. Myslí se jím ateliér malíře a pedagoga Vladimíra Šavela juniora, šéfa Katedry výchov uměním Pedagogické fakulty Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem. Dílo severočeského umělce se silnou vazbou na Šumavu a její okolí si tu  veřejnost může prohlédnout do konce prázdnin.

 Text a foto: Ladislav Beran

    www.dre-kon.cz

   Výstavu zahájila Mgr. Š. Coganová, která představila umělce profesora Vladimíra Šavela. Charakterizovala jeho dílo i to, čím se ve své pestré tvorbě zabývá. Přivítala i vzácného hosta, který si udělal do Volar cestu, a tím byl prorektor Univerzity Jana Evangelisty Purkyně docent Zdeněk Radvanovský.

   Slova se poté ujal Vít Vavřinec Pavlík, ředitel Základní umělecké školy Volary a předseda Asociace jihočeských výtvarníků. Vyslovil svůj dík za to, že umění severních Čech si opět v čase léta našlo cestu na Šumavu. Zároveň se znalostí věci upozornil na některá autorova vystavená díla.

   V závěru předestřel Vladimír Šavel účastníkům vernisáže malou humornou ukázku na téma, jak mistr tvoří svá díla a co k tomu musí mít. Nejdříve plátno, potom můzu, dobré víno a na závěr zpěv. A zpěv na vernisáži skutečně nechyběl. Postaral  se o něj působivým vystoupením smíšený pěvecký sbor Schola Cantorum. Příjemná nálada vernisáže byla i jeho dílem...

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2016, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist