Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 ŽIVOU VILU čeká prozatím největší akce - hudební festival

 PRACHATICE - 6. července 2016 - 7:45 - Prachatický spolek Živá vila uspořádá 9. července prozatím svou největší akci - hudební festival VILA ŽIJE! Iniciativa, která si za svůj hlavní cíl klade záchranu cenné funkcionalistické vily J. N. Krale v Prachaticích, nabídne účastníkům průřez českou hudební alternativní scénou, kterou navíc doplní speciální host z Ameriky.

 Barbora Staňková - Živá vila www.zivavila.cz

    www.dre-kon.cz

   Spolek Živá vila chce Prachaticím navrátit prestižní hudební festival, který se odehraje v unikátních interiérech a exteriérech funkcionalistické vily. Celý festival bude opět koncipován jako benefice pro tuto významnou vilu. Veškerý výdělek z akce proto půjde na její zachování, které je bohužel ohroženo plánovaným obchvatem. Návštěvníci akce tak mohou svou účastí podpořit myšlenku spolku, který nesouhlasí s chystanou přeložkou. Ta je navíc dle odborných zjištění nerealizovatelná.

   V čele line–upu stojí bezesporu pražská kapela WWW NEUROBEAT, jejíž živá vystoupení jsou považována za naprostou špičku v tuzemské hudební sféře. WWW kombinují elektronický rap s expresivními texty Lubomíra Typlta. Jedná se o dramatickou hudební výpověď, tanečně fyzickou smršť. Live provedení "Atomové včely" je elastický koncertní program, který využívá improvizační schopnosti Ondřeje Anděry a zpěvačky Milesy Zrnič. WWW se v Prachaticích představí vůbec poprvé.

   Svou účast dále potvrdili také shogeazoví Manon Meurt z Rakovníka nebo kroměřížští post rockoví Superego Kid. Své hudební formace na festival taktéž vyšle českobudějovický label NAAB, z jehož středu se na vile objeví noisové Nuly a Kidney Trauma. Kromě zmíněných jmen na festivalu zahrají volynští Sartaktarak a prachatické kapely Masáž a Walden. Diváci se mohou mimo jiné těšit na kytarového virtuóza Ivana Boreše či řadu básnických čtení. Nabitý set doplní Months of Indecision z Washingtonu.

   Spolek Živá vila se o funkcionalistickou vilu J. N. Krale stará přibližně dva roky. Za dobu svého počínání členové iniciativy uspořádali v prostorech budovy nespočet společenských a kulturních akcí. Na konci září budou ale muset kvůli rozhodnutí radnice města Prachatice objekt opustit. Tato zpráva jim byla oznámena bez jakéhokoliv srozumitelného odůvodnění.

   Obě strany navíc v nejbližších dnech s napětím očekávají, zda se vila stane kulturní nemovitou památkou či nikoliv. Pokud ministerstvo kultury rozhodne v neprospěch spolku, je reálné, že jedna z nejvýznamnější funkcionalistických vil bude zdemolována.

   Informace o předprodeji na akci jsou na facebookových stránkách facebook.com/zivavila a oficiálních internetových stránkách spolku www.zivavila.cz.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2016, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist