Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 FOTO: Evropští umělci v Dolní bráně zavírali pěknou výstavu

 PRACHATICE - 29. června 2016 - 8:49 - Pokud jste to nestihli do soboty 25. června, máte nyní právě jen u nás poslední příležitost nahlédnou do Galerie Dolní brána v Prachaticích na již ukončenou červnovou výstavu umělců ze Slovenska a Itálie.

 Text a foto: Zdeněk Přibyl

    www.dre-kon.cz

   Keramika a obrazy slovenské výtvarnice Anny Rusinkovičové a plastiky, obrazy a fotografie čtveřice Italů - Fiorelly Noci, Aldy Giunti, Paola Luzzi a Francesca Berrettiho - byly v Dolní bráně k vidění od začátku června. A věřte, že to stálo za to.

   O hudební zahájení dernisáže se postaral Klarinetový soubor Prachatice pod uměleckým vedením Jana Hovorky. Příjemným a výrazným zpěvem slovenských lidových melodií se představila paní Lydia Pohlová.

   Úvodního slova se ujala a o díle Anny Rusinkovičové promluvila kurátorka výstavy, doktorka umění Michaela Rázusová Nociarová. Pod názvem Symbióza představila slovenská autorka své osvědčené i nové práce - obrazy i keramiku, oslovující množstvím originálních nápadů a  precizním řemeslným zpracováním. Italské autory pak představila paní Fiorella Noci.

   Příjemné okamžiky dernisáže, neboli ukončení výstavy, vystihla Jiřina  Dolejšková, pověřená vedením odboru kultury, školství a cestovního ruchu radnice v Prachaticích. "Je pro mne velkou ctí, přivítat v naší Galerii Dolní brána právě v předvečer Slavností solné Zlaté stezky umělce z kulturních zemí Itálie a Slovenska. Jsme šťastni, že je smíme nazývat svými přáteli," zdůraznila Jiřina Dolejšková.  

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2016, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist