Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 Zastupitel a trenér Miroslav Lorenc vydal první sbírku básní

 PRACHATICE - 8. května 2016 - 10:19 - Miroslava Lorence zná většina prachatické veřejnosti jako zastupitele ale hlavně jako sportovce a trenéra nebo také jako plavčíka. Jen málo lidí ale asi ví, že v něm dřímá duše básníka, který si splnil sen a vydal nedávno vlastním nákladem svou sbírku básní Okamžiky snů. Veřejnost si o ní může psát nebo si ji koupit v místních knihkupectvích.

 Text: Tomáš Přibyl

    www.dre-kon.cz

   Okamžiky snů jsou o životě, lásce a milování ale i o naději. Nechybí ani přírodní motivy a báseň o podzimu se bude líbit každému milovníkovi tohoto ročního období. Některé básně mají jen jednu sloku a je poznat, že Miroslav Lorenc neopjevuje jen krásu života, ale také se nad ním zamýšlí a některé texty tak mají lehce filosofický podtext.

   Zajímavá je sbírka i tím, že autor používá básnický jazyk, ale často je v popisech velmi přímočarý a syrový. Autorem fotografií ve sbírce je Marek Černý. "Sbírka Okamžiky snů je hodně intimní - samotného mě překvapilo, čeho jsem ve svém věku schopen. Na druhé straně mě to utvrdilo o tom, že nerozhoduje věková kategorie," řekl Miroslav Lorenc.

Život je nepopsaným kusem papíru

a i když je ušit na míru,

musíš v něm trochu štěstí mít.

A štěstí se nedá jen tak - polapit.

   Miroslav Lorenc napsal několik menších sbírek, které ale nevydal veřejně. Okamžiky snů jsou tak jeho prvotinou. Věnuje se také psaní fejetonů a komentářů politiky. "Psaním poezie se dostávám do jiné životní polohy a těší mě, když se někdo v jinotajích složených slov a vět najde. Jsem smutný a vlastně bezradný, když vidím jak komunikace mezi lidmi vázne. Rád píšu o životě, jako takovém," řekl Miroslav Lorenc.

   Zájemci si o sbírku mohou psát na e-mail autora: m.lorky@seznam.cz nebo si ji koupit v prachatických knihkupectvích pod Dolní branou a U Šindeláře.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2016, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist