Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 FOTO: Velikonoční výstava prachatických důchodců opět láká

 PRACHATICE - 17. března 2016 - 8:27 - Na tradičním místě - v malém divadelním sále v přízemí prachatického Muzea české loutky a cirkusu, které je oddělením Národního muzea v Praze, se v druhé polovině tohoto týdne znovu po roce koná prodejní velikonoční výstava ručních prací prachatických důchodců.  

 Text a foto: Zdeněk Přibyl  

    www.dre-kon.cz

   Pořádá ji opět městská organizace Svazu důchodců v Prachaticích, jenom tým tvůrců výstavy se kolem Zdeny a Karla Hrůzových trochu pozměnil. Výstava byla otevřena dnes, ve středu 16. března, a potrvá jako vždy po tři dny, do pátku. Jak uvedla jménem pořadatelů Zdena Hrůzová, různými výrobky s velikonoční tematikou se na výstavě představuje úctyhodných 28 tvůrců.   

   Za srdce chytlo už úvodní milé vystoupení Pěveckého sboru Radostné přátelství pod vedením sbormistryně Milušky Popielové. Předvedený repertoár byl stoprocentně velikonoční, veselý a příjemný a doslova hladil po duši. A také se při něm řehtalo, šlehalo, kvokalo a dokonce kokrhalo.

    Tradičním hostem velikonoční výstavy prachatických důchodců byl opět starosta města Martin Malý. Vysoce ocenil šikovnost seniorů a seniorek. Pozval všechny na tradiční pekání o velikonočním pondělí u kostela sv. apoštolů Petra a Pavla ve Starých Prachaticích. Vyjádřil i naději, že počasí, které právě vypadá jako v zimě, se během doby zbývající do velikonoc určitě umoudří. Z výstavy si jako dárek organizátorů starosta odnesl dvě pomlázky. 

   A že je výstava prodejní, to se projevilo vzápětí tradiční silou. Obchodovalo se za lidové ceny a tak rychle, že opět měli organizátoři obavu, aby v pátek vůbec na výstavě ještě něco zbylo. Hodně lidí si odnášelo i pomlázky z rukou Karla Hrůzy, jako příslib nadcházejících svátků jara.

   Mezi návštěvníky jsme potkali řadu klientů centra STROOM z Dubu, které výstava velmi zaujala. Spokojený byl i generál Čestmír Hrbek, toho času prachatický občan v Domově seniorů Mistra Křišťana, jinak majitel chalupy s expozicí věnovanou Schwarzenberskému plavebnímu kanálu na Jeleních Vrších. I když se zimní papachou na hlavě, měl radost, že se blíží jaro, a na výstavu výrobků prachatických důchodců dokonce už dorazilo!

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2015, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist