Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 OBRAZEM: Helena Mašindová vystavuje v Bonfery fotoobrazy

 PRACHATICE - 14. března 2016 - 17:35 - Útulné prostory prachatické kavárny Bonfery hostí na zrcadlové stěně od pátku 11. března novou výstavu. Své fotoobrazy tu vystavuje inženýrka Helena Mašindová. A budou tu možná až do léta, kdy je mají vystřídat obrazy z dílny pana majitele.

 Text a foto: Zdeněk Přibyl  

    www.dre-kon.cz

   Vyznavačům dobré výtvarné fotografie z Prachatic a okolí bychom vlastně Helenu Mašindovou nemuseli zevrubně představovat. Není tomu zase až tak dávno, když v lednu 2010 svými fotografiemi prozářila komorní galerii Zimní zahrada v prachatické Nové radnici. Zatímco před šesti roky představila ve větších prostorách různé pohledy ze své tvorby, tentokrát se v Bonfery zaměřila na abstraktnější tvorbu. 

   Hosty vernisáže přivítalo v kavárně vystoupení tradičního rodinného hudebnického klanu Maidlovců, Weissových a jejich potomků a příbuzných. Pak se ujala slova sama autorka Helena Mašindová. Přítomní se od ní například dozvěděli, že své fotografie upravuje v počítači jen nepatrně, jejich snové rozhýbání v jemných barevných závojích vzniká nejčastěji pohybem v reálném světě. 

   S úsměvem označila své velkoplošné fotoobrazy za "rozmazané" a připomněla, že jen nerada říká, co bylo pro ně předlohou, i když to diváci chtějí vědět. "Tak může každý popustit uzdu své fantazii. A také chci lidem ušetřit mírné rozčarování, kdyby se dozvěděli, co to je," vysvětlila členka Terifota Sokola Písek, do jehož činnosti se dnes zapojuje ze svého rodného Protivína. Předtím působila ve skupině fotografie a malířství zemského svazu FISAIC, a také ve fotoklubu KFA Praha.    

   Osudem se Heleně Mašindové, která mládí prožila v Prachaticích, vystudovala tu Střední všeobecně vzdělávací školu, jež byla předchůdcem gymnázia, a poté pražské České vysoké učení technické, stala železnice. Dlouhá léta pracovala až do odchodu do důchodu jako inženýr železniční dopravy na Správě tratí v Praze. Výtvarné cítění však v sobě dodnes nezapře.    

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2015, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist