Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 FOTO: Začal festival amatérského divadla ŠTÍT s řadou změn

 PRACHATICE - 8. března 2016 - 9:06 - Zatímco festival amatérského divadla ŠTÍTEK 2016 s pohádkami a tvůrčí dílnou pro děti začal a skončil v neděli (informovali jsme včera), v pondělí 7. března se divadlo v Prachaticích stalo místem zahájení festivalu amatérského divadla ŠTÍT 2016. Ten přináší rovněž řadu změn.

 Text a foto: Zdeněk Přibyl   

    www.dre-kon.cz

   Kromě pozměněného názvu se letos festival, dříve číslovaná přehlídka, odehraje v jediném týdnu místo původních tří, dále bez tradiční tříčlenné poroty, tou budou vstupenkami hlasující diváci, bez sponzorů, bez hostesek, bez velkého množství vyhlašovaných a předávaných cen. Budou vyhlášeni jen vítěz Štítu a vítěz Štítku. 

   Součástí festivalu je také přehlídka fotografií Evy Matysové z loňského ročníku Štítu a Štítku ve foyer divadla. Na stejném místě se také mohou diváci po každém představení setkat a pobesedovat se členy souboru, který pro ně právě před chvilkou hrál.

   O těchto změnách se diváci slavnostního zahájení festivalu, kteří až na pár křesel zaplnili hlediště prachatického městského divadla, dozvěděli v decentně nasvíceném sále od dvojice konferanciérů hovořících ze ztemnělého jeviště. S vlídným humorem divákům poskytli i několik praktických rad, například aby si došli na záchod před představením, nešustili pytlíky a papírky od bonbónů, nejedli a nepili v hledišti a samozřejmě nefotili a nenatáčeli...

   "Změna je život," řekl z jeviště starosta Prachatic Martin Malý, kterého oba spíkři na prkna znamenající svět pozvali. Ocenil, že Štít a Štítek mají pevné místo v prachatické kultuře, která je na dobré úrovni. Poděkoval za to dvěma dámám, které s ním před zahájení večera seděly v první řadě - zastupující vedoucí odboru kultury, školství a cestovního ruchu Městského úřadu Jiřině Dolejškové a zastupující ředitelce KIS města Prachatic Věře Houškové. Zároveň starosta popřál divákům příjemné zážitky v průběhu celého festivalu.   

   Prvním představením letošního divadelního festivalu se stala původně Jiráskova Dívčí válka v úpravě F. R. Čecha a v podání Sušické divadelní společnosti Schody. Uvedla ji přímo z hlediště prachatického divadla režisérka představení Zuzana Navrátilová. 

   Festival pokračuje dnes, v úterý, představením Oskara Wilda Strašidlo Cantervillské aneb Strašlivá sudba Sira Simona. Ve středu 9. března přijede Scéna mladých při DS Čelakovský Strakonice, ale s jiným než původně plakátovaným kusem. Čtvrteční večer bude patřit ochotníkům z Dačic, kteří si připravili hru N. Simona Podivné dueto. 

   V pátek přehlídku uzavře hra O. Sedláčka Chlapi jsou divný aneb Jak to vidí ženy, v podání Ochotnicko - čtenářské besedy Orlice, Potštejn. Ještě předtím se odehraje slavnostní vyhlášení vítězů festivalu.     

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2015, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist