Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 OBRAZEM: Sláva Kubeš tentokrát fotografoval vodu slunci blíž

 PRACHATICE - 5. ledna 2016 - 8:31 - Kde je voda slunci blíž nese název výstava fotografií otevřená v pondělí 4. ledna v Zimní zahradě prachatické Nové radnice. Jak název napovídá, návštěvník na ní najde působivé snímky nadzemních vodohospodářských objektů. Jejich autorem je fotograf Slavomír Kubeš, vznikly ve spolupráci s akciovou společností ČEVAK.

 Text a foto: Zdeněk Přibyl

    www.dre-kon.cz

   Jedná se tedy už o druhý cyklus snímků tohoto autora s tématem vody - první - Kam slunce nechodí - složený z fotografií vodohospodářského podzemí jižních a západních Čech hostila Zimní zahrada prachatické radnice v loňském roce.

   Výstavu uvedla pověřená vedoucí odboru kultury, školství a cestovního ruchu prachatické radnice Jiřina Dolejšková, která přivítala místostarostu města Jana Klimeše a zástupce ČEVAKu - tiskovou mluvčí Jitku Kramářovou a redaktorku podnikového časopisu Lenku Zimmelovou.  

   Otočit vodovodním kohoutkem, napustit si vodu na ranní kávu nebo čaj. Jaké tajemství se skrývá za tímto každodenním rituálem? Právě za cestou pitné vody se v loňském roce znovu vypravil jihočeský rodák a fotograf Slavomír Kubeš.   Zatímco první část byla věnována vodohospodářskému podzemí a z velké části i vodě odpadní, ve druhé se autor zaměřil na vodu pitnou. "Jedny se ukrývají v kopcích daleko od lidí. Obklopuje je jen bzukot hmyzu, třepotání motýlů a vůně lesních jahod. Ty druhé naopak shlížejí zvysoka do ulic měst a vesnic a bývají nápadnou součástí jejich panoramat. Něco však mají tahle důmyslná zařízení společné - vodu. Čistou a jiskřivou," popisuje své zážitky Slavomír Kubeš.   Prostřednictvím jeho snímků mohou lidé navštívit například studnu Královna na Dačicku, prohlédnout si malebný vodojem Vopičák z Českokrumlovska či Mariánský pramen z téhož regionu, zavítat do úpravny vody Landštejn, obdivovat historickou vodárenskou věž v Českých Budějovicích či v Dobřanech. Snímky z prachatického okresu tu tentokrát nenajdeme, ale náš region byl bohatě zastoupen skvělými díly na první výstavě.   Více než dvě desítky unikátních fotografií, které vznikly ve spolupráci s provozovatelem vodovodní a kanalizační sítě, společností ČEVAK a.s., si mohou zájemci prohlédnout v Zimní zahradě Městského úřadu Prachatice po celý leden. Výstava bude přístupná pro veřejnost každý všední den. A to v pondělí a ve středu od 7:00 do 17:00 a v ostatní dny od 7:00 do 14:00 hodin.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2015, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist