Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 OBRAZEM: Galerie v Almaře hostí obrazy Jany Plechingerové

 PRACHATICE - 25. listopadu 2015 - 9:50 - Novou výstavu otevřeli v horní polici prachatického Restaurantu Almara - totiž v galerii na druhém podlaží. Svými obrazy a zčásti také ukázkami uměleckého tetování se tu představuje vimperská všestranná výtvarnice Jana Plechingerová. Její práce tu budou přístupné veřejnosti do konce letošního roku.

 Text a foto: Zdeněk Přibyl

    www.dre-kon.cz

   O hudební úvod se postarala a výstavou provázela zpěvačka Martina Pivoňková se svou kytarou. Vernisážové hosty přivítal a výstavu uvedl populární Jiří Pešek - Chemik. Připomněl zejména autorčin široký výtvarný rozsah, který zahrnuje malování, tetování, permanentní make-up a různé obory další výtvarné a umělecké činnosti. Některé práce představuje širší veřejnosti právě nová výstava v Almaře.

   Většinu prvních návštěvníků výstavy zaujaly autorčiny obrazy, jež skoro s fotografickou předností zobrazují lidské tváře, těla i akty. Nechybí tu ani malby lesních zákoutí či zvířat jako liška, jelen či muflon. V neposlední řadě tu zájemci najdou i abstraktní práce Jany Plechingrové. A kdo je opravdu zvídavý, objeví v prostoru za dveřmi také zajímavé zátiší s rekvizitami starých mistrů tohoto žánru, ale v moderním provedení. Dva panely věnovala autorka fotografiím realizovaných tetování z vlastní dílny s různými motivy.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2015, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist