Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 FOTO: Tvorba Ivany Bečvářové přináší do Zimní zahrady jaro

 PRACHATICE - 27. října 2015 - 10:29 - Galerie Zimní zahrada v prvním patře prachatické Nové radnice nově hostí výstavu prací všestranné výtvarnice Ivany Bečvářové. Uspořádala ji ke kulatým narozeninám a nazvala ji Ohlédnutí III. Návštěvníci výstavy se mohou těšit na její svěží strukturální malby, kresby, grafiku a fotografie. Vernisážoví hosté si prožili potleskem odměnili i křest knihy Ivany Bečvářové Výtvarná dramatika v pedagogické praxi.

 Text a foto: Zdeněk Přibyl

    www.dre-kon.cz

   Pověřená vedoucí odboru kultury, školství a cestovního ruchu radnice Jiřina Dolejšková přivítala mezi hosty starostu Prachatic Martina Malého a  prorektorku Vysoké školy technické a ekonomické (VŠTE) v Českých Budějovicích docentku Lenku Hruškovou. Kytici růží a pozdrav autorce poslal rektor Filmové Akademie Miroslava Ondříčka v Písku profesor Gabriel Švejda spolu s omluvou z důvodu nemoci. 

   Vernisáž v zelení hýřící Zimní zahradě si nenechaly ujít desítky přátel a pedagogických kolegyň a kolegů Ivany Bečvářové. Hudbou ji provázeli členové evropsky proslulého  Klarinetového souboru Prachatice pod vedením Jana Hovorky a dcera autorky, čerstvě promovaná Michaela Bečvářová. 

   Při křtu knihy Ivany Bečvářové Výtvarná dramatika v pedagogické praxi dvěma lahvemi šumivého vína se ke starostovi Martinovi Malému a prorektorce Lence Hruškové přidal další kmotr knihy, novinář, fotograf a spisovatel Václav Malina spolu s řezbářkou Editou Hrbkovou. Její dřevěné sochy doplnily v Zimní zahradě práce jubilantky. 

   Knihu s podtitulem Netradiční činnosti pro předškolní a školní věk, vydalo doktorce pedagogiky Ivaně Bečvářové, která vyučuje výtvarnou a dramatickou výchovu s metodikami a věnuje se diagnostice dětského výtvarného projevu, Nakladatelství Portál v Praze. Publikace je nabídkou a inspirací pro učitele mateřských i základních škol, vychovatele i rodiče.

   Ivana Bečvářová po studiu na Střední pedagogické škole v Prachaticích absolvovala oborové studium na českobudějovické Pedagogické fakultě a zakončila ho doktorátem pedagogických věd. Není bez zajímavosti, že ve všech školách, které vystudovala, následně také působila či působí jako pedagog. Je například lektorkou a metodičkou VŠTE, Jihočeské univerzity České Budějovice, Vyšší odborné školy sociální a Střední pedagogické školy Prachatice. Je zakladatelkou a jednatelkou vzdělávací společnosti ASTERIA Centrum vzdělávání, působící v Jihočeském i Plzeňském kraji.

   Známé je působení Ivany Bečvářové v Divadelním souboru Rarášek při SPgŠ Prachatice, který založila a dovedla k řadě významných úspěchů, například k vítězství v divadelním Štítku Města Prachatic. Spolupracuje při tom i se svou dcerou Michaelou Bečvářovou. Populární a věčně mladé, protože studentské, divadlo Rarášek vystupuje i v prachatickém Muzeu české loutky a cirkusu, které je oddělením Národního Muzea v Praze.

   V uplynulých deseti letech se podobnými výstavami se stejným názvem ohlížela Ivana Bečvářová už dvakrát. Teď tedy do třetice všeho dobrého. Její novou výstavu byste rozhodně měli vidět.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2015, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist