Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 OBRAZEM: "Dernisáž" Fotografických snů a závěr pilné sezony 

 PRACHATICE - 3. října 2015 - 12:00 - Výstava snímků Fotografické sny Zdeňka Přibyla v Zimní zahradě prachatické Nové radnice byla ve středu 30. října slavnostně ukončena. Skoro tři desítky fotografií svěšeny a z části rozdány a odvezeny. Skončila tak i letošní výstavní sezona pilného autora, který se jen v tomto roce prezentoval veřejnosti svými pracemi na třech místech v Prachaticích, jednou ve Volarech a jednou v Praze.

 Text: Tomáš Přibyl, foto: Hanka Rabenhauptová a MUDr. Josef Stern

    www.dre-kon.cz

    "Dernisáž" výstavy v Zimní zahradě uvedla pověřená vedoucí odboru kultury, školství a cestovního ruchu prachatické radnice Jiřina Dolejšková. Jak uvedla, radnice s fotografem Zdeňkem Přibylem ráda spolupracuje při propagaci odkazu prachatického rodáka sv. Jana N. Neumanna a prezentaci krás Prachatic. Dlouholetou spolupráci s autorem ve fotografické i žurnalistické oblasti ocenil rovněž prachatický radní pro kulturu Václav Kuneš.  

   K výstavám vybraných obrazů vytvořených při mezinárodních workshopech SALVE PRACHATICE připojuje Zdeněk Přibyl emotivní fotografie Prachatic, které mají vztah ke sv. Janu N. Neumannovi. A to jak v tuzemsku, nejnověji například na Americké ambasádě v Praze, tak i v zahraničí, například v Ingolstadtu, Pasově, Röhrnbachu či ve Vídni. A další místa společných výstav podle Jiřiny Dolejškové budou následovat - půjde nejprve o Itálii a Francii.   

   Pokud jde o výtvarné fotografie, tak v lednu tohoto roku se Zdeněk Přibyl představil spolu s Fotoklubem F2,8 Prachatice, jehož je členem, na výroční klubové výstavě na téma Žena v Galerii Dolní brána. Největší letošní výstavu měl v městské galerii ve Volarech, kde zahajoval sezonu a kam ho pozval i jménem Asociace jihočeských výtvarníků její předseda Vít Pavlík, který výstavu zahajoval. Následovala výstava v restauraci Almara v Prachaticích a nakonec Zimní zahrada. 

   Účast Zdeňka Přibyla na právě probíhající výstavě ve Wortnerově domě Alšovy jihočeské galerie v Českých Budějovicích věnované blížícímu se Dni otevřených ateliérů jihočeských umělců, je pro autora závěrečnou třešničkou na letošním výstavním koláči. Výstava tam potrvá do 8. října.

   Pravidelní návštěvníci výstav výtvarných fotografií Zdeňka Přibyla, a není jich málo, si za poslední tři roky všímají, že jeho výstavní kolekce se stále rozvíjí. Zesílila zejména složka fotografických fantazií a abstraktní fotografie. "Tím nejlepším příkladem umělecké zručnosti v kombinaci se schopností abstraktního vnímání okolního světa je náš host, fotograf Zdeněk Přibyl," řekl o autorovi předseda AJV Vít Pavlík ve Volarech. 

   Zatímco v Almaře autor vystavoval výběr nových zátiší a část volarské výstavy, v zimní zahradě byla kolekce jeho Fotografických snů zcela nová. Bude jen zajímavé sledovat, kam dál ve své tvorbě pilný a stále překvapující autor zamíří.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2015, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist