Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 OBRAZEM: Zpěvačka Martina Pivoňková nahrává své první CD

 PRACHATICE - 30. září 2015 - 10:14 - Prachatickou zpěvačku a hudebnici zná snad každý, kdo se v našem regionu zajímá o hudbu, ale i většina ostatních obyvatel. Zpívá, hraje i diriguje v tolika uskupeních, že na jejich spočítání nestačí prsty obou rukou. Také z CD mnoha skupin zní její andělský hlas, ale nyní vůbec poprvé natáčí své vlastní CD.

 PRACHATICKOnews.cz

    www.dre-kon.cz

   O její hudební doprovod se starají neméně známí prachatičtí muzikanti. Na klavír hraje Drahoslava Satorová a v dalších písních uslyší budoucí majitelé CD kytarové mágy Ivana Boreše a Jakuba Weisse, který se na nahrávání podílí také jako mistr zvuku.

   Při výběru písní dala Martina na to, co je jejímu srdci blízké. Půjde tak o neotřelou směs stylů, které k sobě zdánlivě nepatří – jazzu, latinsko-amerických skladeb, folkových písní jako je Prostři mi plátnem nebo české meziválečné klasiky Jaroslava Ježka a Voskovce s Werichem Tmavomodrý svět. To vše k prachatické zpěvačce patří, protože se v ní snoubí komplikovaná duše hudebnice, láska k hlubokým a složitým písním, ale i radost ze života a z lidí. 

   CD vzniká díky projektu, který grantem výrazně podpořilo Město Prachatice. "Chci moc poděkovat prachatické radě města i komisi, která projekty vyhodnocovala, za podporu nejen mě, ale i dalších projektů, které by bez města nemohly vzniknout," řekla Martina Pivoňková. Natočení a vydání CD podpoří také několik sponzorů a soukromých dárců, jejichž seznam se objeví na obalu. 

   Projekt Martiny Pivoňkové není jen o nahrávání, ale jeho součástí bude také několik koncertů, na kterých bude Martina CD rozdávat zdarma. Momentálně je vše ve fázi nahrávání. V nejbližších týdnech by měl vzniknout obal a také název. Po vylisování kopií přijde na řadu na přelomu října a listopadu křest a nakonec malé koncertní turné po Prachaticku.    Martina Pivoňková studovala v prachatické základní umělecké škole hru na housle, poté hrála a zpívala v souborech místní střední pedagogické školy a nakonec vystudovala učitelství pro 1. Stupeň ZŠ s hudební výchovou na Jihočeské univerzitě. Svůj obzor si ještě rozšířila studiem Anglického jazyka na Západočeské univerzitě. Ve zpěvu se stále zdokonaluje i dnes v soukromých hodinách. V jednom z ročníků superstar se dostala mezi 250 nejlepších a má za sebou také účast v soutěži Česko zpívá. Na soutěže ale moc nedá a hlavně hraje a zpívá. Seznam skupin a souborů, ve kterých se objevila, je neskutečně dlouhý – momentálně vede jako sbormistryně ženský sbor Maraveja, hraje a zpívá s Pošumavskou komorní filharmonií, Dechovým orchestrem Václava France, skupinou Druhý dech a koncertuje s přáteli při nejrůznějších příležitostech.  

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2015, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist