Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 OBRAZEM: Kouzelná Almara hostí fotografie Zdeňka Přibyla

 PRACHATICE - 4. srpna 2015 - 11:37 - Restaurant Almara a fotograf Zdeněk Přibyl připravili společně výstavu fotografií nazvanou Kouzelná almara. Otevřena byla v sobotu 1. srpna a v galerii restaurace Almara ji najdete do 29. srpna včetně. Vernisáž se uskutečnila v režii Jiřího Peška řečeného Chemik. Nejprve vyzpovídal autora a v druhé části večera přednesl unikátní přednášku na vlastní téma Performerizace.    

 Text a foto: Tomáš Přibyl

    www.dre-kon.cz

   Zdeněk Přibyl pokračuje ve výstavní aktivitě stupňované v posledních dvou či třech letech na různých místech regionu, ale spolu s prachatickou radnicí i v Německu či Rakousku. V salonku Almary vystavuje tento absolvent Školy výtvarné fotografie v Brně, dvojnásobný vítěz prestižního Diafonu Opava a člen Fotoklubu F2,8 Prachatice více než dvě desítky vybraných barevných snímků, hlavně nalezená zátiší. Nechybí tu však ani jeho fotografické fantazie.  

   Populárnímu Chemikovi odpovídal na promyšlené otázky. Tak se hosté například dozvěděli, že Zdeněk Přibyl nechtěl být fotografem odjakživa, ale jako kluk, který měl rád přírodu, snil o tom, že bude hajným na Šumavě. Že jako fotograf dobře vychází při práci také s jevištními mistry a techniky (to je další profese Jiřího Peška), že s týmem tvůrců, do kterého patří syn a parťák z internetových novin PRACHATICKOnews.cz Tomáš, natočili dva filmy a pro Českou televizi dvanáct dílů Toulavé kamery, ale i to, že jeho oblíbeným filmem je Smrt krásných srnců pro skvělou kameru i příběh a knihami pak Zelené pahorky africké a Pohyblivý svátek od  Ernsta Hemingwaye.

   Přednáška Jiřího Chemika Peška o tom, co je, jak funguje, na co se dá uplatnit a jak mění vlastnosti ducha i hmoty Performerizace, si získala pobavené diváky. Byli mezi nimi i návštěvníci a autorovi přátelé nejen z Prachatic, ale i z Netolic, Vimperka, Bavorova nebo ze Strakonic. V následující besedě nad špekovými rohlíčky, mřížkovaným lineckým koláčem a dobrým pivem z Almary se ukázalo, že řada návštěvníků by uvítala příležitost shlédnout i černobílé fotografie Zdeňka Přibyla, které začal tvořit před čtyřmi desítkami let. 

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2015, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist