Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 Na sklářského výtvarníka Jana Faltu v Neumannce do úterka  

 PRACHATICE - 25. července 2015 - 10:50 - Vybrané práce špičkového  sklářského výtvarníka Jana Falty hostí až do úterka 28. července arch+design centrum a galerie Neumannka. Informoval nás o tom majitel centra Jakub Nepustil.

 Text: Zdeněk Přibyl 

    www.dre-kon.cz

    Pokud jste během uplynulých dvou měsíců výstavu nazvanou příznačně Sklo nestihli navštívit, máte tedy ještě šanci. Otevřeno je tu od pondělí do pátku od 12:00 do 16:00, ale na telefonu 603 848 762 si můžete domluvit návštěvu i mimo základní otevírací dobu. Stojí to rozhodně zato.

   Studia i tvorba Jana Falty, rodáka z Litoměřic, jsou spojeny s Mekkou sklářství - Novým Borem. Nejprve studoval broušení a poté tvorbu uměleckého skla, které se nyní plně věnuje. A také je prezentuje na řadě významných soutěží a výstav v tuzemsku i v zahraničí, letos například už třetím rokem za sebou na přehlídce v Paříži.

   Řadu autorových prací včetně jeho pověstného rytého skla můžete spatřit na vlastní oči v Neumannce. Pokud budete mít zájem seznámit se s celou šíří talentu českého designéra a skláře Jana Falty, pomůže vám při tom i jeho zajímavá prezentace na velkoplošné obrazovce v galerii.

    Nu a hned po skleněné kráse Jana Falty se můžete začít těšit na novou výstavu v Neumannce. Ponese název Milan Pekař / Mi-won McGhee - Porcelán. Otevřena bude v pátek 31. července v 19:00 a potrvá - jak je v Neumannce zvykem - dva měsíce. Přineseme vám na ni ještě podrobnější pozvánku.

   Centrum architektury a designu Neumannka, jehož duchovním otcem i provozovatelem je Jakub Nepustil, tak pokračuje v naplňování svého poslání být místem pro setkávání a spolupráci lidí, pro které jsou kvalitní architektura a design nezbytnou součástí lidské kultury.

   Prostory domu, které jsou galerií, projekčním atelierem, interiérovým studiem, místem pro pořádání přednášek, akcí, workshopů a kulturních pořadů i prodejním místem zaměřeným na kvalitní design, jsou právě místem prezentace nejlepšího světového i českého designu.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2015, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist