Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 Vimperk čeká v září výjimečný koncert mimo jiné s Annou K

 VIMPERK - 10. června 2015 - 9:00 - Ve Vimperku se zhruba před rokem dala dohromady skupina nadšenců, která uspořádá 19. září ve zdejší Cihelně koncert Šumava na nohou. Hlavní hvězdou večera bude ANNA K., před ní vystoupí domácí Narttu a koncert zahájí Olats Otesoc z Prahy.

 Z redakční pošty: Zdeněk Kuncl, Šumava na nohou

    www.dre-kon.cz

   Vimperáky a obyvatele blízkých vesnic snad potěší, že Šumava na nohou pořádá koncert interpretky, která na Šumavě často v minulosti nevystupovala, ale to není na celém koncertu nejzajímavější. Pořádá ho skupina lidí, kteří se znají, jak sami říkají, od základky, ze střední školy, nebo se jen ve Vimperku potkali. Jde o Radka Harazima, Janu Kůsovou, Monikou Kotherovou, Zdeňka Kuncla a Věru Vávrovou, ml.

   Nedá se říct, že by zrovna oni někdy byli soudržná parta, kterou spojuje dlouhá společná historie či nerozlučné kamarádství. Přesto je všechny Radek Harazim nadchl pro svoji myšlenku, že hudbou se dá hodně pomoci lidem, kteří to opravdu potřebují. Organizátoři sami pracují zcela bez nároku na honorář nebo jinou odměnu.

   Zpočátku žádali o největší finanční pomoc s organizací město Vimperk. Nakonec se ukázalo, že cesta může vést i jinudy než přes masivní podporu koncertu jeho domovským městem. Navíc vyšlo najevo, že nejzajímavější otázka není ta, kdo na koncertu vystoupí ale to, co se před ním a po něm bude dít. Jak postupovala jednání s městem, pokračoval i průzkum, koho může Šumava na nohou podpořit a čím. Vyšlo najevo, že na Šumavě žije nezanedbatelná skupina rodin, které se starají o různě postižené děti. V tu chvíli si organizátoři uvědomili, že vlastně nemusí žádat o podporu pouze město Vimperk, ale mohou se s žádostí o pomoc obrátit na všechna ostatní šumavská města a obce stejně, jako po celé Šumavě hledají, komu by se naopak mohla hodit pomoc od nich.

   Spolek Šumava na nohou byl založen loni s cílem pořádat kulturní akce a z jejich výtěžku podporovat lidi s různými stupni mentálního a tělesného postižení. Na začátku letošního kontaktu s rodinami postižených dětí stála jedna paní z Vimperka, která spolu se svým manželem takové dítě vychovává a poskytla spolku první kontakty na rodiny v podobné situaci.

   Věra Vávrová a Zdeněk Kuncl ze Šumavy na nohou se s nimi spojili a ukázalo se, že oni sami znají další děti a jejich rodiče, kteří by mohli mít o podporu zájem. Nakonec se tedy ustavila skupina šesti dětí s různými stupni postižení, mezi které bude výtěžek koncertu rozdělen ve formě materiální pomoci. Jde o tři dívky a tři chlapce pocházející z Borové Lady, Kašperských hor, Strážného, Vimperka a Zdíkova. Jsou mezi nimi dvě děti, které jsou trvale upoutány na invalidní vozík, jeden chlapec, který je ve vigilním kómatu, dvě děti s těžkou formou autismu a další, které utrpělo silnou mozkovou obrnu.

   Lístek na koncert bude stát 290 Kč v předprodeji a 350 Kč na místě. V prodeji jich bude kolem 1000 kusů. Když se podaří uhradit veškeré náklady koncertu ze sponzorských darů a koncert se vyprodá, mohlo by jedno dítě obdržet dary v hodnotě okolo 40.000 Kč. Organizátoři koncertu věří, že se jim podaří naplnit všechny tři úkoly – sehnat sponzory, vyprodat koncert a nakoupit dětem to, co ony samy nebo jejich rodiče k péči o ně chtějí a potřebují.

   Ze všech výše uvedených informací je patrné, že celá snaha Šumavy na nohou má dva rozměry, totiž ten charitativní a také komunitní. Ve městech a obcích Šumavy jsou ochotni pomoci ať už s plakátováním, rozhlášením koncertu svým rozhlasem, prodejem lístků, tak v některých případech i finančně. Ve Vimperku i okolí se už našlo dost lidí i firem, které zdarma nebo za minimální ceny pomáhají zajistit mnoho nezbytných věcí s akcí spojených jako např. sál na akci samotnou, jídlo pro zpěváky, fotky na web nebo FB, grafiku, tisk letáků a plakátů, vytvoření loga, kytice pro vystupující, a nakonec i peníze, za které se to celé podaří. Město Vimperk akci podpoří 30.000 Kč z rozpočtu kulturní komise a rady města. Bez vší této pomoci by se koncert určitě uspořádat nepodařilo.

   Jak sami organizátoři říkají: "Jestli jste ještě nepomohli a máte chuť, tak do toho!" Sledujte web www.sumavananohou.cz a FB koncertu Šumava na nohou a 15. 7. 2015 si kupte lístek. Kupujete ho, abyste zcela adresně pomohli Báře, Lucce, Barušce, Jonášovi, Pavlíkovi a Tomášovi. Všichni nakonec mohou být Šumava na nohou. 

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2015, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist