Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 OBRAZEM: Výtvarník Jan Falta vystavuje sklo v Neumannce  

 PRACHATICE - 1. června 2015 - 9:47 - Novou výstavu hostí od pátku 29. května prachatická galerie designu Neumannka. Představuje se na ní svými zajímavými pracemi sklářský výtvarník Jan Falta.

 Text a foto: Zdeněk Přibyl 

    www.dre-kon.cz

   Studia i tvorba Jana Falty, rodáka z Litoměřic, jsou spojeny s Mekkou sklářství - Novým Borem. Nejprve studoval broušení a poté tvorbu uměleckého skla, které se nyní plně věnuje. A také je prezentuje na řadě významných soutěží a výstav v tuzemsku i v zahraničí, letos například už třetím rokem za sebou na přehlídce v Paříži. 

   Na prachatickou vernisáž přišlo tolik lidí, že zcela uzavřeli Neumannovu ulici. Dobré červené jim osobně naléval duchovní otec galerie Neumannka Jakub Nepustil. Se sklenkou v ruce pak upřeně sledovali Jana Faltu, který se ke svému skvělému řemeslu ukázal navíc být také mluvícím sklářem. Odpovídal i na zvídavé otázky a jen málokdy řekl - "to je výrobní tajemství".  

   Práce sklářského výtvarníka Jana Falty si můžete v Neumannce prohlédnout do konce července. Průvodcem se vám při tom může stát i jeho zajímavá prezentace na velkoplošné obrazovce. Tak si to užijte.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2015, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist