Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 OBRAZEM: Knihovna uvádí čtvrtstoletí Libínu-S ve fotografiích

 PRACHATICE - 6. března 2014 - 13:07 - Ve výstavní chodbě Městské knihovny v Prachaticích byla v úterý 4. března zahájena výstava nazvaná 25 let Libín-S Prachatice 1989 - 2014. Připravilo ji Folklorní sdružení Libín-S spolu s knihovnou a prachatickou Seniorskou občanskou společností. Výstava potrvá do 26. dubna. Vernisáži předcházela beseda o historii a současnosti souboru, který všude šíří slávu české hudby, tance a písniček.

 Text a foto: Zdeněk Přibyl

Reklama u nás se vyplatí. Více...    www.dre-kon.cz

   Besedu uvedla ředitelka Městské knihovny Hana Mrázová. Přivítala početné účastníky, mezi kterými byli členové, tanečníci i hudebníci souboru Libín-S, a také studenti druhého semestru Univerzity třetího věku, kterou organizuje prachatická knihovna spolu s Jihočeskou univerzitou. Připomněla rovněž hlavní pořady, které pro veřejnost knihovnu bude v nejbližší době připravovat. Bude to například cyklus lekcí tvůrčího psaní se spisovatelem Hynkem Klimkem, už tradiční Noc s Andersenem či šňůra besed v Literární kavárně v Domově seniorů Mistra Křišťana apod.

   Hlavní slovo poté patřilo vedoucí souboru Libín-S Prachatice Heleně Svobodová a předsedovi Folklorního sdružení Hynkovi Hladíkovi. Ten také promítal fotografie z archivu Heleny Svobodové a své vlastní. Doprovodil jimi historii souboru od jeho vzniku na přelomu let 1989 a 1990, první cesty do zahraničí, které vedly do tehdejšího Sovětského svazu, ale také na Kanárské ostrovy či do Katalánska. 

   Nechyběly ani snímky z bohaté činnost Folklorního sdružení Libín-S Prachatice, která se už dlouho váže ke Schwarzenberského plavebnímu kanálu. Jedním z vrcholů činnosti sdružení bylo zorganizování Mezinárodního setkání plavců a vorařů v Prachaticích a na Šumavě v loňském roce. Mnoho úspěchů a pohodu přeje jubilantovi - Libínu-S Prachatice také redakce našeho internetového deníku na jeho stránkách se s ním můžete často setkávat.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2014, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...

Více...

Více...