Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  Počasí  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 OBRAZEM: Už druhá e-kniha Šumavské povídání je na světě

 PRACHATICE - 5. prosince 2013 - 14:15 - Šumavské povídání 2 autora Jaroslava Pulkrábka s ilustracemi Marie Petermanové vydalo skoro přesně po roce a dvou měsících po stejnojmenném prvním dílu aktivní Šumavské nakladatelství elektronických knih Jaroslava Čmerdy DRIFT(e)BOOKS ve spolupráci s Prachatickým deníkem a Městskou knihovnou Prachatice. Slavnostní křest nové e-knihy vodou ze studánky Stožecké kaple se uskutečnil ve středu 4. prosince v horním sále prachatické Staré radnice.

 Text a foto: Zdeněk Přibyl 

Reklama u nás se vyplatí. Více...    www.dre-kon.cz

   Kniha navazuje na úspěšný první díl Šumavského povídání a opět  obsahuje výběr několika desítek převyprávěných pověstí a autorských příběhů Jaroslava Pulkrábka. Autenticky, třebaže někdy bez nároku na historickou přesnost, zobrazují prostředí, život, radosti i strasti šumavského člověka v dávné i nedávné minulosti. Autorovi, který každý týden píše pro prachatickou redakci Deníku jeden příběh, umožňuje tento přístup popustit uzdu fantazii. Užitek z toho jednoznačně mají čtenáři.

   Novou e-knihu vypravili na cestu k nim spolu s autorem textu Jaroslavem Pulkrábkem a Marikou Petrmanovou, která knihu vybavila tentokrát barevnými obrázky, rovněž šéfredaktorka Prachatického deníku Jana Vandlíčková jako kmotra knihy, ředitelka Prachatické knihovny Hana Mrázová, nakladatel Petr Čmerda a šumavský spisovatel Roman Kozák.

   Jaroslav Pulkrábek, autor knihy, šumavský všeuměl a bez debaty už spisovatel, zkušený skaut a skautský vedoucí, a také spolupracovník internetového deníku PRACHATICKOnews.cz, je ročník 1964. V roce 1988 ho romantikou přilákala Šumava. Málokdo dnes ví, že tady z počátku pracoval jako dřevorubec v okolí Boubína, aby později vystřídal několik povolání, mimo jiné pracoval i ve sklárně. 

   V současné době je ředitelem Městského kulturního střediska ve Vimperku. Jeho domovem se stala fara v Horní Vltavici, kde působí jako kostelník. Pravidelně publikuje v časopise Vítaný Host, je šéfredaktorem měsíčníku Jan Prachatický. Od roku 2009 píše každý týden pro sobotní vydání Prachatického deníku pověst či příběh. "Když mi někdo dá úkol, tak ho splním," říká s notnou dávku humoru pilný autor. Není však pochyb o tom, že bychom se s ním za rok mohli znovu setkat nad třetím dílem Šumavského povídání. A to byl opět dobrý důvod k radosti. Tak držíme palce...

 

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2013, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...

Více...

Více...