Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 
 

 

 Srážka aut u Husince, dvě osoby zraněné, škody statisícové

 HUSINEC - 31. srpna 2019 - 9:30 - Vážná dopravní nehoda se ve čtvrtek 29. srpna dopoledne stala na silnici číslo 14531 v katastru Husince ve směru jízdy Husinecká přehrada - Prachatice. Srazila se tu tři osobní auta, jeden řidič utrpěl vážné zranění, odvážela ho záchranka. Škody na vozidlech jdou do statisíců korun.

 Text: Zdeněk Přibyl, foto: Policie ČR

   "Z dopravní nehody je důvodně podezřelý řidič osobního vozidla Škoda Octavia, který při předjíždění osobního vozidla Suzuki ohrozil řidiče Subaru jedoucího v protisměru. Ve snaze zabránit střetu s tímto vozidlem se prudce zařadil za vozidlo Suzuki, kdy přední částí svého vozidla zavadil za zadní část vozidla Suzuki. To se roztočilo, přejelo do protisměru, kde se čelně střetlo s protijedoucím vozidlem Subaru," popsala nehodu mluvčí Policie ČR Martina Joklová.

   K nehodě vyjela profesionální jednotka hasičských záchranářů ze stanice Prachatice, která na místo přijela současně se Zdravotnickou záchrannou službou. "Průzkum hasičů ukázal, že vůz Subaru zůstal po srážce stát na silnici, jeho řidič je bez zranění a z auta vytéká chladicí kapalina. Řidič Škody Octavia, která zůstala na silnici jen částečně, vyváznul také bez zranění. Hasiči zjistili, že z auta nevytékají žádné provozní kapaliny. Nejsložitější situace byla u vozu Suzuki, jež se nacházelo ve vyschlé a hluboké vodoteči. Uvnitř navíc zůstal zraněný řidič. Hasiči ho ve spolupráci se zdravotníky ZZS vyprostili pomocí páteřové desky přes zadní dveře", popsala zásah mluvčí Hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje Vendula Matějů. 

   Jednotka hasičských záchranářů pak všechny havarované vozy zajistila protipožárním opatřením a odpojila u nich akumulátory. Policie ČR v místě nehody silnici plně uzavřela. Po vyšetření nehody vůz značky Škoda odjel po vlastní ose, Subaru a Suzuki hasiči pomohli naložit na odtahovou službu. Zásah prachatická jednotka hasičů ukončila závěrečným úklidem vozovky.

   "Při dopravní nehodě došlo ke zranění řidiče a jeho spolujezdce z vozidla Suzuki, kteří byli převezeni rychlou záchrannou službou do nemocnice s přesně nezjištěným zraněním. Orientační dechová zkouška řidičů byla negativní. Hmotná škoda na vozidle Škoda Octavia je odhadem 50 000 korun, na vozidle Suzuki je škoda předběžně odhadnuta na 200 000 korun a na vozidle Subaru je škoda zhruba 200 000 korun," doplnila mluvčí Policie ČR Martina Joklová.

 
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist