Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 
 

 

 Srážka auta s autobusem v Libíně, záchranáři měli napilno

 PRACHATICE - 2. července 2019 - 8:32 - Zdravotničtí a hasičští záchranáři i dopravní policisté vyjížděli v neděli 30. června krátce po šestnácté hodině z Prachatic k dopravní nehodě, která se stala na silnici II. třídy číslo 141 ve směru jízdy Libínské Sedlo – Prachatice. Bylo při ní zraněno pět osob.

 Text: Zdeněk Přibyl, foto: Policie ČR

   "Z dopravní nehody je důvodně podezřelý řidič osobního vozidla BMW, který při průjezdu pravotočivou zatáčkou nepřizpůsobil rychlost jízdy vozidla svým schopnostem, vlastnostem vozidla a profilu pozemní komunikace, následkem čehož dostal s vozidlem smyk, přejel do protisměru, kde se čelně střetl s protijedoucím autobusem Iveco," popsala nehodu mluvčí Policie ČR Martina Joklová.

   Podle jejích slov při dopravní nehodě došlo k přesně nezjištěným zraněním řidiče osobního vozidla a jeho spolujezdce, dále k přesně nezjištěným zranění tří osob z autobusu. Všechny převezla rychlá záchranná služba do nemocnice.

   Alkohol u obou řidičů vyloučila dechová zkouška. U řidiče osobního vozidla však rokázal test na přítomnost jiných návykových látek pozitivní nález. Míra ovlivnění řidiče těmito látkami bude známa až z výsledků odebraného biologického materiálu.

   "Hmotná škoda na osobním vozidle je předběžným odhadem 300 000 korun a na autobuse zhruba ve výši 400 000 korun," dodala policejní mluvčí.

 
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist