Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 
 

 

 Devatenáctiletý mladík kradl - očesával kola z aut ve velkém 

 PRACHATICKO – 19. května 2019 - 9:45 - Policisté z vimperského obvodního oddělení posílají k soudu případ teprve devatenáctiletého mladíka, který kradl kola z aut. A nebyl to žádný troškař, na jednom z aut navíc ještě způsobil škodu za několik desítek tisíc korun, když se po krádeži kol převážilo.   

  Text: Zdeněk Přibyl  

   V neděli 24. března dostali vimperští policisté oznámení o pokusu o krádež alu kol z auta na Churáňově. Pachatele se jim podařilo dopadnout ještě ten samý den, když devatenáctiletého mladíka zastavili ve Zdíkově a při kontrole našli v jeho autě věci, které ho mohly spojovat s tímto případem. A mladík se následně přiznal.  

   „Policisté jej na místě zadrželi. Následně zjistili, že muž má na svědomí i další trestné činy. Pneumatiky kradl z vozidel i několik dní před tím v obci Vacov, kdy odmontoval kola z vozidla značky Mercedes. Po odmontování těchto kol se však vozidlo převážilo na přední část, která následně narazila na betonový obrubník parkoviště, a došlo k poškození přední části vozu. Kromě krádeže tak způsobil ještě škodu poškozením, a to ve výši bezmála 68 000 korun,“ řekla policejní mluvčí Štěpánka Uhlířová.

   Další krádež má na svědomí mladík také ve Vacově, kde odmontoval kola z auta tovární značky VW, které stálo zaparkované u jednoho rodinného domu. A podobných krádeží má mladý zloděj na svědomí na různých místech Prachaticka ještě několik. Celkově mu policisté připisují případy se škodou 135 000 korun a případ řeší formou zkráceného přípravného řízení, takže rozsudek by měl padnout v řádu týdnů.

 
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist