Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 
 

 

 S velkým lesním požárem bojovalo sedm hasičských jednotek 

 SMĚDEČ – 22. dubna 2019 - 22:40 - Jihočeští hasiči v neděli 21. dubna bojovali hned s devíti lesními požáry na území Jihočeského kraje. Jde o extrémní číslo, potvrzující, že i u nás panuje v krajině sucho. Na Prachaticku hořelo u Vitějovic a rozsáhlý požár hasiči likvidovali také u Smědče, kde zasahovali celé odpoledne.  

 Text: Vendula Matějů, mluvčí HZS Jihočeského kraje 

   Požár byl na tísňovou linku nahlášen v 12:41 hodin. Na místo operační důstojníci okamžitě vyslali osádky cisteren profesionálních hasičů ze stanic Prachatice a Křemže a dobrovolných hasičů obcí Lhenice, Brloh a Ktiš.

   Hasiči v lese průzkumem zjistili, že les hoří na přibližně hektaru. Velitel zásahu si vyžádal další posilové jednotky, svolány byly jednotky SDH obcí Chroboly a Chvalšiny. Celkem tedy s požárem bojovalo sedm hasičských jednotek, sedm cisteren a tři dopravní automobily. Operační středisko vzhledem k rozsahu požáru a množství nasazené techniky vyhlásilo druhý stupeň požárního poplachu.

   Požár se v době příjezdu prvních jednotek šířil lesem dvěma směry. Hasiči ihned vytvořili dopravní vedení vody a zahájili hašení. Dobrovolné jednotky vytvořily čerpací stanoviště v obci Smědeč, voda pak byla na požářiště dodávána kyvadlově cisternami.

   Přibližně po půl hodině hašení se podařilo dostat požár pod kontrolu - byla nahlášena lokalizace požáru. Jelikož se požár dostal i pod povrch do kořenů, museli hasiči vše prolít vodou. Úplná likvidace požáru tak zabrala další tři hodiny.

   Po 17. hodině pak jednotky začaly požářiště postupně opouštět. Na místě zůstala pouze místní dobrovolná jednotka, která požářiště střežila po celou noc. Požár lesní hrabanky nezpůsobil žádnou škodu. Nikdo nebyl zraněn. Příčina požáru se zjišťuje.

 
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist