Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 
 

 

 Dělník spadl z lešení hlavou na kámen a silně krvácel z tepny 

 ŠUMAVA – 17. dubna 2019 - 16:46 - Horská služba Šumava si včera připsala zásah u těžkého úrazu muže, který pracoval na lešení u jednoho z domů na Kvildě. Muž středního věku tu totiž odpoledne z lešení spadl a na pomoc mu musel vyrazit i armádní vrtulník. Hlášení o úrazu přišlo na Horskou službu od záchranné služby včera zhruba v 15:45 hodin.  

 Text: Zdeněk Přibyl, foto poskytla HS Šumava

   „Podle předaných informací spadl nedaleko naší služebny na Kvildě při stavbě domu muž středního věku z lešení. Vzhledem k vzdálenosti jsme byli na místě v podstatě ihned a zjistili, že pán spadl z výšky obličejem přímo na kámen,“ popsal okolnosti výjezdu horský záchranář Josef Tischler.

   Muž si při pádu rozsekl čelo a krvácel z tepny. „Okamžitě jsme se snažili zastavit prudké krvácení tlakovým obvazem. Než dorazil sanitní vůz z Modravy, nasadili jsme jich několik vrstev, ale nakonec se nám podařilo tok krve zastavit. Kromě toho měl muž několik drobnějších poranění, která jsme obvázali,“ uvedl Josef Tischler s tím, že na místo také zamířil, vzhledem k povaze zranění, vrtulník Letecké záchranné služby Armády ČR z Bechyně.

   Letecká záchranná služba pak muže už ve stabilizovaném stavu převezla k dalšímu ošetření do českobudějovické nemocnice.

 
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist