Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 
 

 

 Hlídka prachatických policistů pohotově zachránila život muži

 PRACHATICE - 23. března 2019 - 9:11 - Prachatičtí policisté obdrželi v pondělí 18. března odpoledne přes linku tísňového volání informaci od jednoho muže, že má obavu o svého kamaráda. Ten se ztratil již předchozí den někde v lese v oblasti zvané Rechle, u obce Oseky, nedaleko přítoku Husinecké přehrady.  

 Připravil: Zdeněk Přibyl

   "Vzhledem k informacím o zdravotním stavu pohřešovaného byla ihned vyslána do terénu hlídka prachatických policistů. Ti začali propátrávat členitý lesnatý terén, se zaměřením na zjištění možné trasy pohřešovaného, který byl naposledy v blízké lokalitě spatřen v neděli okolo čtrnácté hodiny. Zároveň předávali cestou operačního střediska informace pro možné nasazení dalších sil a prostředků v rámci pátrací akce," informovala mluvčí Policie ČR Martina Joklová.

   Zhruba po hodině pátrání se jim ho podařilo v lese nalézt. Muž ležel na zádech u skalní stěny, a to ve značně podchlazeném stavu. Byl celý ztuhlý a nekomunikoval. Jeho životní funkce byly velmi slabé, proto policisté na místo ihned zavolali rychlou záchrannou službu. Vzhledem k těžko přístupnému terénu však musela hlídka zorganizovat, cestou hasičského záchranného sboru, transport pohřešovaného z místa nálezu do místa předání zdravotníkům letecké záchranné služby.

   "Oba prachatičtí policisté, díky své rychlé reakci, orientaci v členitém terénu a předvídavosti možného pohybu pohřešovaného, dokázali 52letému muži zachránit život," zdůraznila policejní mluvčí Martina Joklová.

 
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist