Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 
 

 

 Podezřelou z vraždy muže u Nové Pece zadrželi v Německu!

 ČESKÉ BUDĚJOVICE, NOVÁ PEC - 13. února 2019 - 16:36 - Zavražděný muž nalezený v lese u Nové Pece „má“ svého vraha. Několikaměsíční práce jihočeských a německých kriminalistů se zapojením dalších zahraničních kolegů přinesla své ovoce.

 Text: Jiří Matzner, mluvčí Policie ČR - KŘP Jihočeského kraje

   Kriminalisté z „mord party“ dnes, ve středu 13. února, potvrdili horkou novinku. Němečtí kolegové zadrželi ženu podezřelou z loňského zločinu vraždy. Obětí vraždy byl muž nalezený loni koncem roku u Nové Pece pohozený v lese. Zadržená a nyní vyšetřovaná žena, podezřelá z vraždy, byla manželkou oběti.

   Společným vyšetřováním kriminalisté zjistili nejdříve totožnost zavražděného - jde o devětašedesátiletého muže bydlícího v obci Laberweinting v Německu. K totožnosti zavražděného nejvíce přispěla při soudní pitvě objevená protéza kyčelního kloubu.

   Jihočeští kriminalisté od počátku pracovali s verzí, že zavražděný je možná cizinec. Proto hned od začátku komunikovali s rakouskými i německými kolegy. Tato hypotéza se jim potvrdila a pomocí objevené protézy, cestou mezinárodní policejní spolupráce, Jihočeši zjistili, že mrtvým je státní příslušník Anglie, žijící v Německu u Straubingu. Tyto, pro případ velmi zásadní informace, ihned předali německým kolegům.

   Jakmile byla zjištěna totožnost oběti, kriminální policie Straubing se zapojila do vyšetřování tohoto případu vraždy k objasnění všech skutečností souvisejících s tímto případem na německé straně.  Společný vyšetřovací tým nesl název SCHWARZENBERG.

   Členové týmu se navzájem informovali o všech provedených a velmi náročných šetřeních. Bez ohledu na hranice si kriminalisté nepřetržitě vyměňovali všechny zjištěné informace.    

   Pro kriminalisty tento případ vyvrcholil v úterý 12. února 2019. Kriminalisté se souhlasem německého státního zástupce provedli domovní prohlídky v domě zavražděného a také prohlídky podnikatelských prostor jeho podezřelé manželky v Mnichově. Kriminalisté ze Straubingu zapojili do celé akce kolegy z pohotovostní jednotky policejního prezídia a také podpůrné operativní skupiny.  

   Policisté při domovních prohlídkách zajistili datové nosiče a další důkazní materiál. V rámci této policejní operace byla šedesátiletá manželka zavražděného na základě vydaného zatykače zadržena, respektive zatčena.   

   Hned včera, 12. února, rozhodly justiční orgány v Regensburgu o uvalení vazby. S ohledem na probíhající vyšetřování podezřelé a prováděné úkony není zatím možné k případu uvádět více podrobností.

   Tato velmi úzká mezinárodní spolupráce elitních kriminalistů tak zjednala zavražděnému muži  spravedlnost. Jihočeši v rámci celého tohoto náročného případu, který zpočátku vypadal velmi beznadějně, spolupracovali nejen s německými kolegy, ale také s policejními orgány v Rakousku a Velké Británii.

 
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist