Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 
 

 

 Útočník neexistuje, jde o výmysl dívky. Stát by se to i mohlo

 PRACHATICE - 4. ledna 2019 - 13:50 - Případ lákání dítěte do vozidla, o kterém jsme psali i u nás, se nezakládal na pravdě. Sdělila nám to dnes mluvčí Policie ČR Martina Joklová. 

 Text: Zdeněk Přibyl

   "Prachatičtí policisté včetně prachatických kriminalistů intenzivně od předminulého pátku prověřovali oznámení o lákání dítěte do vozidla v Prachaticích. Během prověřování se však zjistilo, že se oznámení nezakládá na pravdě. Dívka si vše, včetně popisu vozidla a identikitu pachatele, vymyslela," uvedla policejní mluvčí. O případu jsme psali zde, článek jsme už z Hlavní strany našich novin odstranili.

   Podle slov mluvčí Policie ČR nelze samozřejmě vyloučit, že se nemůže nic podobného stát. Potom je pro policii důležité, aby informace o takovýchto případech byly předány bezprostředně, nejlépe hned z místa telefonicky, což zajistí rychlé a objektivní prověření informace.

   "Co doporučujeme? Aby rodiče své děti informovali o bezpečném chování při setkání s cizím člověkem - nenavazovat žádnou komunikaci, nic si od nikoho nebrat, nikam s nikým nechodit, co nejrychleji se svěřit rodičům. Nejdůležitější je říct pravdu. Jen z pravdivých informací mohou policisté vycházet a připravovat bezpečnostní opatření, pátrat po možném pachateli," dodala mluvčí Policie ČR Martina Joklová s důrazem na pravdivé vylíčení skutečného případu. 

 
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist