Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 
 

 

 Tragická nehoda při sjezdu z Libínského Sedla do Prachatic

 PRACHATICE - 23. ledna 2019 - 8:21 - Prachatičtí dopravní policisté, hasiči a zdravotničtí záchranáři vyjížděli v úterý 22. ledna po osmé hodině ranní k tragické dopravní nehodě. Stala se na silnici II. třídy číslo 141, ve směru jízdy od Libínského Sedla do Prachatic. Řidič peugeotu nad Prachaticemi narazil do stromu a nehodu bohužel nepřežil.

 Text: Zdeněk Přibyl, foto: Policie ČR

   "Mladý řidič osobního vozidla Peugeot 307 nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem, vlastnostem a povaze komunikace, následkem čehož dostal s vozidlem smyk, vyjel do protisměru a dále mimo vozovku, kde se s vozidlem přetočil na střechu a narazil do vzrostlého stromu. Při dopravní nehodě řidič utrpěl zranění neslučitelná se životem, kterým na místě bohužel podlehl," uvedla mluvčí Policie ČR Martina Joklová.

   Vozidlo bylo tak zdemolované, že záchranářům a hasičům nebylo nejprve zřejmé, jestli v havarovaném autě není ještě někdo další. Podle slov policejní mluvčí však další osoby v autě nebyly. Hmotná škoda na vozidle byla odhadnuta na 100 000 korun.

   "Hasiči našli havarované auto po nárazu do stromu převrácené na střechu. V autě byl řidič sám. Jeho zranění lékař Zdravotnické záchranné služby shledal jako neslučitelná se životem a u řidiče konstatoval smrt. Po zadokumentování a zaměření nehody Policií ČR teprve mohli hasiči použít vyprošťovací zařízení, aby tělo zemřelého vyprostili ze zdemolovaného auta ven," sdělila nám mluvčí Hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje Vendula Matějů.

   Komunikace Prachatice – Libínské Sedlo byla celé dopoledne zcela uzavřena, poté byl provoz zhruba do půl jedné řízen kyvadlově.

    V letošním roce se tak řidič stal druhou obětí dopravních nehod na jihočeských silnicích.

 
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist