Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 
 

 

 U Schwarzenberského plavebního kanálu našli mrtvého muže

 NOVÁ PEC - 25. listopadu 2018 - 21:30 - Jihočeští kriminalisté pátrají po totožnosti mrtvého muže, kterého nalezli turisté v lese jen několik metrů od plavebního kanálu za Novou Pecí. Policie žádá naléhavě o pomoc.

 Jiří Matzner, mluvčí Policie ČR

   Mrtvého muže, ležícího v lese jen několik metrů od naučné stezky, si všimli dnes, v neděli 25. listopadu, krátce po obědě turisté, žena s mužem, kteří tělo pokládali za figurínu a domnívali se, že jde o cvičení Horské služby. Policisté je žádají, aby se ihned ozvali na linku 158, jejich informace jsou velmi důležité.

   Kriminalisté vyšetřují tento případ od nedělního odpoledne, kdy bylo tělo staršího neznámého muže nalezeno v lesním porostu několik metrů od Schwarzenberského plavebního kanálu. Místo se nachází několik kilometrů od obce Nová Pec na Naučné stezce Schwarzenberský plavební kanál mezi rozcestím Raškov a Klápa. Totožnost mrtvého muže se nepodařilo zjistit. Může jít o českého občana, ale není možné ani vyloučit turistu z Rakouska nebo Německa.

   Majitelé penzionů a hotelů v okolí mohou hledat svého hosta. V tomto případě ať kontaktují policisty na lince 158. Kdokoliv, kdo pohřešuje po víkendovém výletu staršího muže, ať se rovněž ozve policii. Po provedení soudní pitvy budou policisté znát další okolnosti případu.

   Kriminalisté také žádají všechny, kdo se během víkendu - od pátku do nedělního odpoledne - pohybovali v okolí místa nálezu těla, tj. podél Schwarzenberského kanálu, aby se policistům přihlásili na lince 158. Důležitá je každá maličkost, které si všimli, jako například projíždějící či zaparkovaná vozidla, i osoby které potkali.

   Kriminalisté také žádají všechny, kdo mají ve vozidlech autokameru a během víkendu projížděli v okolí Nové Pece, Horní Plané, Želnavy, aby záznam poskytli vyšetřovatelům, například i zasláním e-mailu po dohodě s operačním důstojníkem na lince 158.

 
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist