Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 
 

 

 Tragická dopravní nehoda na namrzlé vozovce u Strážného

 STRÁŽNÝ - 20. listopadu - 15:04 - Kluzká vozovka si bohužel vyžádala v sobotu 17. listopadu na silnicích v našem regionu, konkrétně u Strážného, další lidský život. Informovala o tom mluvčí Policie ČR Martina Joklová.

 Text: Zdeněk Přibyl, fotografie poskytla Policie ČR

   Dopravní policisté vyjížděli v sobotu 17. listopadu po čtvrté hodině ranní k dopravní nehodě, která se stala na silnici I/4, ve směru jízdy Strážný – Hliniště.

   "Ze zavinění dopravní nehody je důvodně podezřelý řidič osobního automobilu peugeot s mezinárodní poznávací značkou, který nepřizpůsobil rychlost jízdy vozidla svým schopnostem, vlastnostem vozidla a povětrnostním podmínkám. Na namrzlé komunikaci v mírné pravotočivé zatáčce dostal smyk, přejel s vozidlem do protisměru jízdy, kde se střetl pravou boční částí vozidla s přední částí protijedoucího osobního automobilu ford. Po srážce bylo vozidlo peugeot odraženo na silniční svodidla. Při dopravní nehodě utrpěla spolujezdkyně z vozidla peugeot těžká zranění, kterým v nemocnici přes veškerou péči záchranářů bohužel podlehla. Stala se tak již 60. obětí na jihočeských silnicích," popsala nehodu a její smutné následky mluvčí Policie ČR.

   S vážným zraněním byly do nemocnice převáženy také dvě děti z vozidla Peugeot, řidič utrpěl zranění lehké. Řidička z vozidla ford utrpěla rovněž těžká zranění. Zkouška na alkohol u řidičů byla negativní. Hmotná škoda na vozidle peugeot je odhadem 70 000 korun, na vozidle ford zhruba 80 000 korun a na silničních svodidlech okolo 10 000 korun. Dopravní nehodou se dále budou zabývat prachatičtí kriminalisté.

   "Dopravní policisté opětovně nabádají všechny řidiče k větší obezřetnosti a opatrnosti, a to obzvlášť na současných namrzlých a zasněžených komunikacích. Méně zkušení řidiči by měli zvažovat, zda je vůbec nutné, za ztížených silničních podmínek vyjíždět," zdůraznila Martina Joklová, mluvčí Policie ČR.

 
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist