Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 
 

 

 Sebevraždu rozmluvili nešťastníkovi v Pěčnově vyjednavači

 PRACHATICE - 23. října 2018 - 14:24 - Jako v krimi filmu si v pondělí 22. října připadali někteří obyvatelé Pěčnova, když se tam začali sjíždět policisté, zdravotničtí záchranáři a dokonce i speciální zásahová jednotka. To vše kvůli muži, který chtěl řešit své problémy sebevraždou zastřelením. Díky především perfektní práci policejních vyjednavačů se muže podařilo zpacifikovat.

 Text: Zdeněk Přibyl

   "Krátce po jedenácté hodině dopoledne obdržel operační důstojník na lince 158 oznámení od ženy, která měla obavy o svého kolegu z práce. Ten toho rána zaslal do firmy e-mail s podivným zněním a vzbudil v ní obavu o jeho život," tak to podle mluvčích policie ČR Lenky Krausové Martiny Joklové začalo.

   "Operační důstojník ihned vyslal do obce na Prachaticku, kde měl zoufalý muž bydlet, hlídku policistů. Ti zjistili, že obava ženy byla na místě. Na zahradě rodinného domu zahlédli muže, který v ruce držel zbraň a vyhrožoval sebevraždou. Na místo se tak vydali prachatičtí kriminalisté, specialisté na vyjednávání a povolána byla zásahová jednotka se svým vyjednavačem," popsaly mluvčí první činnost policie.

   Podle jejich slov se dva kriminalisté a policista ze zásahové jednotky pustili do práce a s mužem navázali kontakt. Vyjednávání s ním se protáhlo na velmi dlouhých šest hodin a, jak uvedli vyjednavači, bylo velmi náročné. Muž navíc během hovorů popíjel alkohol. Nešťastník měl velké výkyvy nálad a bylo velmi složité s ním hovořit. Řešil mnoho osobních problémů, se kterými chtěl skončit tímto rázným krokem.

   Policisté ze zásahové jednotky vyčkali na vhodný okamžiku a krátce před sedmou hodinou večer přistoupili k zákroku, při kterém muže zpacifikovali a zajistili zbraň. Svědkové, o které v Pěčnově v okolí domu  nebyla nouze, mluvili o použití ohlušujících a omračujících granátů. Vše se obešlo bez jakéhokoliv zranění. Nešťastného muže pak předali zdravotníkům, kteří byli po celou dobu vyjednávání na místě.

   "Všem policistům, kteří se na zákroku v pondělí 23. října podíleli, patří velké poděkování. Především tři policisté, vyjednavači, odvedli výbornou práci a dali tak muži druhou šanci, uvedly mluvčí Policie ČR kpt. Lenka Krausová a komisařka Martina Joklová.

 
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist