Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 
 

 

 Ve Stachách - Říhově hořel ráno Královácký dvorec "U Babků"

 STACHY - 13. srpna 2018 - 15:51 - Dnes, v pondělí 13. srpna, ještě za tmy, zasahovali hasiči u požáru Králováckého dvorce "U Babků" ve Stachách - Říhově. Oheň zasáhl celý objekt a škoda dosahuje předběžně osm milionů korun. Šetření příčin požárů bylo ráno teprve na počátku.

 Text: Zdeněk Přibyl, fotografie poskytl HZS Jihočeského kraje

   O požáru, jeho  hašení a následcích informovala zastupující mluvčí Hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje v Českých Budějovicích plk. Jana Neškodná.

   "Informaci o požáru přijalo Operační a informační středisko HZS Jihočeského kraje ve 3 hodiny a 51 minut. Na ohlášený požár do Stach, části Říhov, vyjeli profesionální hasiči ze stanice Vimperk a Prachatice a dobrovolní hasiči obcí Stachy, Zdíkov, Vacov a Čkyně," uvedla mluvčí.

   Na místě události bylo podle jejích slov zjištěno, že se jedná o požár památkově chráněného objektu Královácký dvorec „U Babků“. Vzhledem k charakteru objektu se požár rozšířil na celý objekt a způsobil předběžně vyčíslenou škodu celkově za osm milionů korun.

   "Lokalizace požáru byla velitelem zásahu ohlášena v 5 hodin a 39 minut, přičemž likvidace až v 11 hodin a 14 minut. V průběhu zásahu byl vyhlášen II. stupeň poplachu," doplnila plk. Jana Neškodná.

   Královácký dvorec „U Babků“ je soukromý rekreační objekt. V době požáru se v něm nacházelo devět osob, které se samy evakuovaly před příjezdem hasičů, a nikdo z nich nebyl zraněn.

   Šetření příčiny vzniku požáru bylo ráno na počátku a vyžádá si nějaký čas. Hasičští vyšetřovatelé spolupracují s Policí ČR na stanovení příčiny vzniku požáru a odpovědnosti za ní.

 
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist