Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 
 

 

 Pád stroje na leteckém dnu ve Strunkovicích pilot žel nepřežil

 STRUNKOVICE NAD BLANICÍ - 11. srpna 2018 - 23:19 - Dnes 11. srpna krátce před 15:00 se stala na leteckém dnu ve Strunkovicích nad Blanicí těžká havárie letadla. Dvaasedmdesátiletý pilot ji přes veškerou snahu zdravotníků a leteckých záchranářů bohužel nepřežil. Příčiny havárie se vyšetřují. Letecký den po tomto neštěstí organizátoři předčasně ukončili.

 Text: Zdeněk Přibyl, fotografie poskytla Policie ČR

   "Při letecké ukázce se z dosud nezjištěných příčin zřítil celodřevěný dolnoplošník Beta 50 MINOR. Jednalo se o historické letadlo. V troskách letadla zemřel pilot (72 let). Při nehodě nebyl nikdo jiný zraněn. Na místě zasahovaly všechny složky Integrovaného záchranného systému. Přesné příčiny a okolnosti této tragické nehody jsou předmětem dalšího šetření Úřadu pro šetření leteckých nehod a prachatických kriminalistů," sdělila mluvčí Policie ČR Štěpánka Uhlířová.

   Z Bechyně byl okamžitě k nehodě na letiště do Strunkovic nad Blanicí vyslán vrtulník Letecké záchranné služby. "Pilot havarovaného letounu při pádu utrpěl mnohačetná poranění a nastalo u něj selhání základnách životních funkcí. Na místě se mu před příletem LZS snažili pomoci přítomní zdravotníci. Na jejich snahu navázali i letečtí záchranáři. Přes veškerou snahu všech přítomných zdravotníků se nepodařilo život pilota zachránit," doplnila informace Petra Kafková, tisková mluvčí Zdravotnické záchranné služby Jihočeského kraje.

 
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist