Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 
 

 

 Na šumavské stezce při neopatrné jízdě havaroval cyklista

 ŠUMAVA - 3. srpna 2018 - 8:45 - Cizinec na kole nezvládl jízdu z kopce, upadl a utrpěl lehké zranění. Stalo se to na Šumavě ve středu 1. srpna, ale o podobné pády a úrazy, včetně těch s nejhoršími následky, není v poslední době vůbec nouze.

 Text: Zdeněk Přibyl

   "Dopravní policisté vyjížděli ve středu 1. srpna po patnácté hodině k dopravní nehodě cyklisty, která se stala na místní komunikaci v katastru obce Nová Pec, ve směru jízdy Klápa - Říjiště. Z dopravní nehody je důvodně podezřelý cyklista, který při jízdě v klesání komunikace nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem, vlastnostem jízdního kola a zejména stavebně technickému stavu pozemní komunikace, následkem čehož z jízdního kola spadl," řekla k nehodě mluvčí Policie ČR Martina Joklová.

   Podle jejích slov po nehodě na místě cizince ošetřovali členové Horské služby, kteří ho poté předali rychlé záchranné službě. Muž skončil v nemocnici s lehkým zraněním. Policisté u cyklisty vyloučili alkohol orientační dechovou zkouškou. Hmotná škoda na jízdním kole značky Merida je odhadnuta na 1000 korun.

   "Dopravní policisté během těchto prázdnin řešili již několik dopravních nehod cyklistů, bohužel jedna skončila pro cyklistu tragicky. Policisté proto cyklisty nabádají k větší bezpečnosti v hustém letním provozu, který navíc doprovází již delší dobu trvající tropické počasí. Podceňovat by také neměli různorodost šumavského horského terénu," připomíná policejní mluvčí Martina Joklová.

 
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist