Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 
 

 

 Přibylo nehod cyklistů, jeden úraz smrtelný, v akci i alkohol

 PRACHATICE - 19. července 2018 - 12:20 - AKTUALIZOVÁNO - 20. července 2018 - 12:24 - Jen od středy 18. července řešili dopravní policisté tři nehody cyklistů. Jednu s lehkým a jednu s těžkým zraněním, která bohužel nakonec skončila smrtí. U třetí nehody hrál roli alkohol u cyklisty.

 Text: Martina Joklová, mluvčí Policie ČR

   Dopravní policisté ve středu po patnácté hodině vyjížděli k dopravní nehodě, ke které došlo na cyklostezce, ve směru jízdy Bučina – Knížecí Pláně. Ze zavinění dopravní nehody je důvodně podezřelý cyklista, který při sjíždění z kopce najel na jeden z výmolů, který ho rozhodil a vymrštil na komunikaci, kde upadl do bezvědomí. Z místa byl následně letecky transportován na traumatologii do nemocnice. Zkoušku na alkohol nebylo možné, vzhledem k charakteru zranění, provést.

   I přes veškerou pomoc záchranářů 67letý cyklista svým těžkým zraněním v pátek 20. července v nemocnici podlehl. V tomto roce se tak stal již 23. obětí tragických dopravních nehod na jihočeských silnicích. 

   Dále došlo ve středu okolo šestnácté hodiny k dopravní nehodě na čtyřramenné křižovatce ulic Zvolenská – Slámova v Prachaticích. Z dopravní nehody je důvodně podezřelá řidička vozidla VW Lupo, která při odbočování z hlavní pozemní komunikace na vedlejší nedala přednost v jízdě cyklistovi jedoucímu také po hlavní silnici v protisměru, následkem čehož došlo ke střetu vozidla s jízdním kolem, kdy cyklista byl nárazem odražen na vozidlo Kia, které stálo na křižovatce. Při dopravní nehodě cyklista utrpěl lehká zranění, se kterými byl převezen na ošetření do nemocnice, bez následné hospitalizace. Alkohol u řidičů a cyklisty negativní. Hmotná škoda na vozidle Kia je odhadem 40 000 korun, na vozidle VW také zhruba 40 000 korun a na jízdním kole 1 000 korun.

   Ve čtvrtek 19. července, kolem šesté hodiny ráno, došlo k dopravní nehodě cyklisty s osobním vozidlem na místní komunikaci v ulici U Stadionu v Prachaticích, ve směru jízdy Krumlovská – U Stadionu. Z dopravní nehody je důvodně podezřelý cyklista, který nejel ohleduplně a ukázněně a neřídil se pravidly silničního provozu, následkem čehož najel do protisměru, kde se střetl s boční stranou protijedoucího vozidla Renault. Ke zranění osob nedošlo. Cyklistovi však policisté naměřili orientační dechovou zkouškou přes jeden a půl promile alkoholu v dechu. Hmotná škoda na vozidle Renault je odhadem 5 000 korun a na jízdním kole zhruba 1 000 korun.

   Policisté proto nabádají cyklisty k větší obezřetnosti a zodpovědnosti. Cyklisté by neměli zapomínat na reflexní prvky a dospělé osoby by neměly podceňovat ochranu hlavy bezpečnostní přilbou, která je v České republice povinná jen u osob mladších 18 let. Dále připomínají, že nulová tolerance alkoholu platí jak pro řidiče dopravních vozidel, tak i pro cyklisty.

 
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist