Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 
 

 

 Policisté vypátrali odcizený motocykl MZ a mají už i pachatele

 PRACHATICE - 18. června 2018 - 11:51 - Motocykl MZ v květnu odcizil a řídil muž se zákazem řízení, který navíc nekradl poprvé. Prachatičtí policisté nyní vypátrali ukradený motocykl i pachatele krádeže. Ten poputuje bezodkladně k soudu. Informovala o tom mluvčí Policie ČR Martina Joklová.

 Text: Zdeněk Přibyl


   Prachatičtí policisté sdělili podezření 38letému muži z Prachaticka hned ze dvou přečinů, a to z krádeže a z maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

   "Podezřelý odcizil začátkem května v ranních hodinách motocykl MZ, který jeho majitel zaparkoval u domu v ulici Horní v Prachaticích. Krádeží mu vznikla škoda za nejméně 8 000 korun. O několik dní později se policistům podařilo motocykl vypátrat v katastru obce Chocholatá Lhota, společně s odcizenou přilbou. Díky dobré operativní činnosti prachatických policistů se v blízké době podařilo vypátrat i samotného pachatele," uvedla policejní mluvčí Martina Joklová.

   Podezřelý se podle jejích slov tohoto jednání dopustil i přesto, že byl již v posledních třech letech za přečin krádeže odsouzen rozsudkem okresního soudu. Navíc motocykl řídil, ačkoliv mu okresní soud uložil zákaz řízení motorových vozidel až do března 2019.

   Další prověřování provádějí prachatičtí policisté ve zkráceném přípravném řízení, proto se podezřelý bude muset ze svého jednání do dvou týdnů opět zodpovídat před soudem. Tam mu v případě prokázání viny hrozí trest odnětí svobody až na tři roky.

 
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist