Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 
 

 

 Dva roky hrozí mladíkovi za týrání štěněte, uvedla policie ČR

 PRACHATICE - 29. března 2018 - 11:25 - Policisté ukončili vyšetřování případu, kdy čtyřiadvacetiletý muž z Prachaticka mlátil a kopal do štěněte labradorského retrívera a škrtil ho. Sdělili muži podezření z přečinu týrání zvířat, za což mu hrozí až dva roky vězení. Do dvou týdnů stane před soudem. Uvedla to mluvčí Policie ČR Martina Joklová.

 Text: Zdeněk Přibyl

   "Lékařské zprávy sice nepotvrdily, že by štěně Marley jednáním agresora utrpělo trvalé následky, přesto se však jedná o zvlášť surový a trýznivý útok. Proto případ kriminalisté vyhodnotili jako trestný čin, za který může soud podezřelému uložit trest odnětí svobody až na dvě léta,“ uvedla prachatická policejní mluvčí Martina Joklová.

   Když se štěně dostalo do péče vimperských veterinářů, mělo otoky hlavy a hrudníku a nemohlo chodit. Jeho stav se postupně zlepšuje.

   Souběžně se případem zabývali i úředníci v Prachaticích. Ti vydali rozhodnutí o umístění psa do předběžné náhradní péče a začalo také řízení o vydání psa do náhradní péče. Krajská veterinární správa (KVS) ale iniciovala schůzku s původním majitelem psa, který podepsal darovací smlouvu.

   „Na jejím základě se majitelem štěněte stal provozovatel útulku Animal rescue. S touto organizací Krajská veterinární správa v Českých Budějovicích dlouhodobě úspěšně spolupracuje,“ uvedl mluvčí Státní veterinární správy Petr Vorlíček.

   Nyní se zdají být další jednání zbytečná, štěně má nového majitele. „Přestože bylo vydáno rozhodnutí o předběžné náhradní péči, legislativně byl pes stále ve vlastnictví původního majitele a toto byl nejrychlejší způsob, jak docílit požadované změny jeho majitele,“ uvedl ředitel KVS pro Jihočeský kraj František Kouba.   „Pes bude potřebovat nějaký čas, než si zvykne na nové prostředí. Budeme také pokračovat v léčbě a provádět další vyšetření. Potom Marleyho nabídneme dalším zájemcům,“ popsal Vladimír Kössl, který službu Animal rescue vede.

   Týrání štěněte natočil kamarád jeho původního majitele a záběry umístil na internet. Měly velkou sledovanost a případem žili snad všichni pejskaři v republice. Z obrazového záznamu je slyšet, že kameraman jednou slabě pachatele od činu zrazoval. Točil však dál. Podle některých našich čtenářů tak byl spoluviníkem týrání psa. Řada našich čtenářů se přiznala, že video nedokázala dokoukat. 

   Pejskaři z celého Česka přijeli do Prachatic týrané štěně 20. března podpořit tzv. hromadným venčením psů (odtud jsou i naše obrázky). Shromáždili se na Velkém náměstí, odkud šli průvodem za dohledu policie na sídliště, k domu, kde původní majitel psa bydlel. Pak se ještě nakrátko přemístili před sídlo Okresního ředitelství Policie ČR v Prachaticích, aby se poté v klidu rozešli.

   Dostali jsme do redakce také trochu jiné ohlasy. Zabývaly se například tím, že by údajný pachatel neměl být veřejně celorepublikově lynčován a že je třeba počkat na řádné vyšetření případu. Co kdybychom si počkali na výrok soudu a pak to komentovali?, napsal nám čtenář.  

 
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist