Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 
 

 

 V Benedě shořel v neděli přístavek rodinného domu s autem

 BENEDA - 15. ledna 2018 - 16:20 - Deset minut po 22:00 hodině v neděli 14. ledna přijali jihočeští hasiči na tísňovou linku informaci o požáru rodinného domu v Bušanovicích, části obce Beneda.

 Text: Zdeněk Přibyl, foto HZS Jihočeského kraje

   Operační důstojníci k požáru vyslali profesionální hasiče ze stanice Prachatice a vyhlásili poplach pro jednotky SDH obcí Bušanovice, Vlachovo Březí, Čkyně a Strunkovice nad Blanicí.  

   Podrobnosti o požáru a jeho likvidaci nám poskytla mluvčí Hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje Vendula Matějů. "Do Benedy vyjely osádky automobilového žebříku a automobilové plošiny profesionálních hasičů z prachatické, a také strakonické stanice. Průzkum na místě ukázal, že nehoří přímo rodinný dům, ale hoří dřevěný přístavek stavebně navazující na dům," uvedla mluvčí.

   Ve zmíněném přístavku bylo zaparkované osobní auto. Zasahující hasiči ihned zahájili hasební práce a již pár minut před 23:00 hodinou měli požár pod kontrolou. "Úplnou likvidaci požáru velitel zásahu nahlásil po závěrečném průzkumu krátce po půlnoci. Poté téměř všechny jednotky odjely na své základny, na požářišti pro dohled zůstali pouze dobrovolní hasiči z Bušanovic. Ti zásah ukončili okolo druhé hodiny ranní," dodala Vendula Matějů.

   Vyšetřovatel HZS stanovil výši vzniklé škody na 500 000 korun, příčina vzniku požáru je v šetření.

 
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist