Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 
 

 

 Řidička s fiatem narazila do stromu, vyvrátila ho a zranila se

 PRACHATICE - 13. prosince 2017 - 9:27 - Na silnici č. 145 v katastru obce Hracholusky, části obce Obora, havarovala v pondělní 11. prosince v podvečer řidička osobního automobilu jedoucí směrem na Netolice. Nehoda byla na Operační a informační středisko HZS Jihočeského kraje nahlášena v 16:26. Na místo vyjeli profesionální hasiči ze stanice Prachatice.

 Text: Zdeněk Přibyl, foto poskytl HZS Jihočeského kraje

   "Hasiči průzkumem zjistili, že havarovaný vůz značky Fiat Brava vyjel ze silnice, narazil do stromu, který vyvrátil a zlomil, a zůstal ležet několik metrů od komunikace. Uvnitř auta, které skončilo na levém boku opřené o strom, zůstala zaklíněná zraněná řidička," uvedla mluvčí Hasičského záchranného sboru (HZS) Jihočeského kraje Vendula Matějů.

   Hasiči podle jejích slov použili hydraulické vyprošťovací zařízení a  přes páté dveře se postupně prostříhávali ke zraněné. Když se jim podařilo uvolnit řidičce nohy zaklíněné pod přístrojovou deskou, vytáhli ji na vyprošťovací desce z auta a předali zdravotníkům Zdravotnické záchranné služby (ZZS). Po ošetření jí jednotka pomohla s transportem do sanitky.

  "Zároveň s vyproštěním hasiči řešili únik motorového a převodovkového oleje a chladicí kapaliny. Poté co policisté ukončili šetření nehody, hasiči převrátili auto zpět na kola a zahájili závěrečný úklid vozovky od zeminy, větví a úlomků plastů a plechů. Po celou dobu zásahu hasiči místo nehody osvětlovali z osvětlovacího stožáru cisterny," doplnila informace mluvčí Vendula Matějů.

 
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist