Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 
 

 

 OBRAZEM: Šest mužů na Prachaticku obchodovalo se samopaly

 PRACHATICKO - 27. října 2017 - 15:34 - Protimafiánský útvar Policie ČR po roce vyšetřování a sledování pozatýkal šest mužů, kteří na Prachaticku z dílů a ze znehodnocených zbraní vyráběli zcela funkční samopaly. Následně jich několik prodali a další k prodeji připravovali. Navíc u nich našli policisté i velké množství dalších zbraní a také funkční dělostřelecký granát.

 Text: Tomáš Přibyl, foto poskytla POLICIE ČR

   Policejní Národní centrála proti organizovanému zločinu zveřejnila pouze, že muže vyšetřují policisté z českobudějovické pobočky a případ dozoruje prachatické okresní státní zastupitelství. Tedy se odehrál v našem okrese. Přesné místo výroby zbraní policie neuvedla.

   Obviněných mužů je celkem šest. Minimálně rok pracovali na výrobě samopalů i s tlumiči. Muži od loňska nakupovali materiál a díly na výrobu hlavní samopalů vzor 61, kterému se říká Škorpión a samopalů vzor 58, které dlouhá desetiletí používala československá a česká armáda. Na Slovensku pak nakupovali Škorpiony určené pro střelbu náboji typu Flobert. Ty jsou na Slovensku volně prodejné a nepodléhají registraci. "U nich podle závěrů kriminalistů vyměnili hlavně za nově vyrobené v původní ráži 7.65 mm Browning, čímž měli uvést zbraně opět do stavu způsobilého pro střelbu dávkou. Tímto způsobem měla být rovněž pořízena a upravena jedna útočná puška SA vz. 58. Muži měli dále vyrobit několik tlumičů hluku výstřelu," uvedl mluvčí centrály Jaroslav Ibehej.

   Mužům se podařilo prodat dva Škorpiony, jeden samopal vzor 58 a dva tlumiče. Pracovali přitom i na výrobě dalších a navíc přechovávali další palné zbraně. "V rámci několika domovních prohlídek kriminalisté NCOZ zajistili značné množství dalších nelegálně držených zbraní (pistole, revolvery, pušky), střelivo a hlavní části zbraní podléhající povinné registraci. Zajištěn byl rovněž nelegálně držený dělostřelecký granát a několik kusů vojenské pyrotechniky," doplnil mluvčí.

   Muži jsou stíháni na svobodě. Čtyřem hrozí až osmileté tresty a ostatním dvěma nižší.

 
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist