Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 
 

 

 Manželka se mu ztratila v lese na houbách. Dopadlo to dobře

 VIMPERK - 12. září 2017 - 14:14 - Na tísňovou linku oznámil 6. září před třináctou hodinou muž, že se mu ztratila v lese na Vimperku manželka při sběru hub. Uvedl, že ji bezvýsledně hledal už asi tři hodiny, k vozidlu, kde měli sraz, se nevrátila.

 Text a foto: Martina Joklová, mluvčí Policie ČR

   Po 68leté seniorce se ihned rozjela pátrací akce, do které se zapojily tři desítky policistů z Obvodního oddělení Horní Vltavice a z Vimperka, včetně kriminalistů a policejního psovoda. Do akce byl nasazen i vrtulník. Pátrat dále pomáhali i členové Horské služby a strážníci Městské policie Vimperk.

   Zhruba v 16:00 dostali policisté zprávu o tom, že pohřešovanou našel na silnici I. třídy číslo 4, za obcí Strunkovice nad Volyňkou, její syn, který byl na cestě pomáhat při pátrání. Poté, co žena nemohla najít cestu k jejich vozidlu, rozhodla se jít domů pěšky. Policisté tak mohli pátrací akci ukončit a pátrání odvolat.

   Policisté opětovně nabádají všechny, co se do lesa vydají, aby si s sebou vzali mobilní telefon, kterým můžou kontaktovat své blízké či policii, v případě, že se ztratí. Je nutné si v takové situaci uvědomit, že se o ně jejich příbuzní strachují a že s největší pravděpodobností požádají policii o pomoc při pátrání. Nebojte se požádat o pomoc ostatní, kteří mají možnost zatelefonovat na bezplatnou tísňovou linku.

   O tom, že reflexní prvky nepatří jen do silničního provozu, ale i do lesa, svědčí zkušenosti policejní letky, která v případě nasazení vrtulníku může nasvítit velký kužel v lese a reflexní prvky tak bude lépe vidět.

   Když už se ztratíme, měli bychom hledat nějakou cestu a na té zůstat, je tak mnohem větší šance na rychlé vypátrání. Pomůže také, když zůstanete na propustnějším místě lesa, mýtině apod.   Úsměvná tečka na závěr pátrací akce. Policistů v lese si všimla také jedna žena, která při sběru hub ztratila své klíče od vozidla BMW a nemohla odjet domů. Spíše pro zajímavost to oznámila přítomným policistům. Díky tomu, že pohřešovaná již byla v pořádku vypátrána a pátrací akce ukončena, rozhodl se policejní psovod, že jí se svým čtyřnohým parťákem Frejem, pomůže klíče najít. Hned jak dostal Frej povel k hledání, dal se do práce. Ani ne do půl hodiny ztracené klíče našel a štěkáním označil. Poté je psovod předal šťastné majitelce...

 
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist